Рош ха-Шана

Рош ха-Шана

Сьогодні — 17 вересня — перший день нового 5773 року від дня створення світу відмічають євреї. Називається свято Рош ха-Шана і триває воно протягом двох днів — першого і другого числа єврейського місяця тишрей.

11 т. 0

Згідно переказу, в дні Рош ха-Шана Бог у Книзі життя зазначає, яка доля чекає кожну людину в наступному році: «… кому жити і кому померти, кого чекає спокій, а кого — поневіряння, кого — благополуччя, а кого — муки, кому призначена бідність, а кому — багатство». Віра у те, що Бог усім бажає щастя та злагоди перетворює Рош ха-Шана на справжнє свято.

В час Рош ха–Шана кожен єврей аналізує свої вчинки за минулий рік та готується до нового року, просячи в Бога здоров’я, миру, добробуту для себе та всієї родини. Звук шофара (баранячого рогу) закликає: «Прокиньтеся ті, хто дрімає, хто витрачає відпущені роки безглуздо. Огляньте душі свої і добрими зробіть справи ваші».

Свято загальноприйняте в Ізраїлі — там Рош ха-Шана відмічають чи не в кожній сім’ї. Подарунки, вітання, святковий стіл — незмінні атрибути свята.

Цікавою є і святкова трапеза євреїв. У єврейських сім’ях під час Рош Ха-Шана на стіл зазвичай подають:

круглу солодку халу з родзинками — щоб рік був повним, здоровим,

яблука і мед — шматочок яблука вмочують у мед і з’їдають на початку трапези, одразу після хали — щоб рік був солодким і щасливим,

рибу — символ родючості,

баранячу або рибну голову — аби бути «на чолі», а не в хвості,

моркву кружальцями — символ багатства, адже нагадує золоті монети,

овочі і фрукти — як надію на чудовий урожай.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

11 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Рош ха-Шана

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.