Найдивовижніші вулиці світу

Найдивовижніші вулиці світу

Вулиці бувають різні: довгі та короткі, вузькі та широкі, красиві та не дуже. Проте сьогоднішня моя розповідь про вулиці незвичайні.

16 т. 0

Готовий до подорожі найдивовижнішими вулицями світу? Тоді вперед!

Панамериканське шосе

Панамериканське шоссе — не стільки вулиця, скільки найдовша автомобільна магістраль у світі. Довжина її — 48 тисяч кілометрів. Дорога тягнеться вздовж 15 американських країн, серед яких Канада, США, Мексика, Перу, Сальвадор і Аргентина.

Відомі вулиці світу, фото 1

Вулиця Ебенізера в Шотландії

Неймовірно, та довжина цієї вулиці всього 2,06 метра. Вулиця Ебенізера — найкоротша у світі. Лише один будинок з номером 1 — готель Mackays — розташований тут.

Відомі вулиці світу, фото 2

Споруду побудували ще 1883 року. Господар будівлі написав назву вулиці на найкоротшому її боці. Через чотири роки за двохметровим відрізочком дороги офіційно була закріплена вулиця Ебенізера.

Дороги зі зворотнім нахилом

Таких вулиць у світі безліч, та від того вони не менш унікальні. Якщо Ти з родиною подорожуватимеш однією з таких вулиць і ви паркуватимете свій автомобіль біля її підніжжя, будьте обережними: авто котитиметься не вниз, а вгору дороги!

Це оптичний обман, спричинений особливим рельєфом місцевості. Насправді вулиця похилена в зовсім інший бік.

Відомі вулиці світу, фото 3

Парламент Стріт в Англії

Це — найвужча вулиця на Землі, розташована в Ексетері, Англія. Ширина Парламент Стріт у найвужчій її точці становить лише 64 сантиметри. Довжина вулиці 50 метрів. Започаткована ще в 1300-х роках.

Відомі вулиці світу, фото 4

Дорога до пірамід Гізи, Єгипет

Цій дорозі понад 4 600 років! Це найстаріша у світі мощена дорога шириною 2 метри. Вона з’єднує кар’єри на південному заході Каїру з пристанню на озері Моеріс. Колись мощена дорога служила основним шляхом для транспортування величезних базальтових блоків до Великих Єгипетських пірамід Гізи, з яких, власне, вони і будувалися.

Відомі вулиці світу, фото 5

Авеню 9-го Липня, Буенос-Айрес

Це — найширша вулиця світу. Назва дісталася їй в честь Дня незалежності Аргентини. Маючи шість смуг у кожному напрямку, Авеню 9-го Липня охоплює весь квартал Буенос-Айреса.

Відомі вулиці світу, фото 6

Ломбард-стріт, США

Ломбард-стріт славиться своїми чудернацькими крутими поворотами, які називають… американськими гірками.

Відомі вулиці світу, фото 7

Раніше вулиця була надто крутою для багатьох видів транспорту, а від так і дуже небезпечною. Саме через це місцева влада вирішила зробити тут 8 поворотів та полегшити життя тутешнім водіям. Паркуватися на Ломбард-стріт суворо заборонено.

Магічне кільце, Англія

Це дорожнє кільце — найскладніше в світі, і містить в собі ще 5 менших кілець. Така побудова дороги робить рух важким та незручним, саме тому кільце частенько стає об’єктом карикатур та насмішок преси.

Відомі вулиці світу, фото 8

Побудували магічне кільце в місті Суіндон в 1972 році. Нині його вважають найгіршим у всій Британії.

Вулиця Савой, Англія

Тобі напевне відомо, що в Англії автомобілі рухаються не правою стороною, як у нас, а лівою. Вулиця Савой — єдина у всій Великобританії, на якій діє правосторонній рух.

Незвичайні вулиці світу, фото 1

Болдуїн Стріт, Нова Зеландія

Ця вулиця в місті Данедін — найкрутіша в світі. ЇЇ нахил становить 35 відсотків. Найсмішніше те, що проектували її британські будівельники, які ніколи не бували в Новій Зеландії, тож не мали жодного уявлення про гористий рельєф країни. Дорога настільки круто похилена, що її вирішили зробити з бетону, адже спекотного літа звичайний асфальт просто стік би вниз.

Незвичайні вулиці світу, фото 2

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

16 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Найдивовижніші вулиці світу

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.