Дивовижна знахідка

Дивовижна знахідка

Сімдесят два роки тому, 12 вересня 1940-го, була відкрита одна з найдивовижніших та найзагадковіших пам’яток людства. Печеру Ласко у Франції випадково знайшли школярі з містечка Монтіньяк.

24 т. 1

Ласко

Зображення биків, носорогів, зубрів, коней, оленів натуральних розмірів — вся печера вкрита малюнками тварин і людей. Виконані вони охрою, сажею, мергелем (гірська порода на зразок глини) та старанно обведені темними контурами.

Ласко

Вік малюнків змушує нас милуватися ними, затамувавши подих. Виявляється, їм вже 15 тисяч років!

Ласко

Порівняно з іншими, печера Ласко зовсім невелика. Довжина її галерей становить близько 250 м, середня висота — 30 м.

Ласко

Дуже скоро після відкриття, у грудні 1940-го, Ласко стала історичним пам’ятником Франції, а згодом, у 1979 році, була внесена до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Ласко

Печера швидко стала популярною серед туристів, але через постійну відвідуваність, малюнки на скелях почали стрімко руйнуватися. Тому поряд з Ласко була створена її копія — Ласко ІІ, яка в 1983 році відкрилася для відвідувачів. Тут відтворені точні копії кращих наскельних малюнків Ласко. Тож насолодитися ними може кожен бажаючий.

Ласко

За кількістю та якістю малюнків печери, Ласко один з найважливіших та найцінніших пам’ятників доби палеоліту, зображення якого приписують стародавній солютрейській культурі.

Ласко

Ласко

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

24 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Дивовижна знахідка

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Iriska05-avatar

Іра Яременко

Клас!
13-03-2016