Як виготовити повітряного змія й правильно його запустити
Купити повітряного змія зараз не проблема, але він ніколи не зможе подарувати такі незабутні враження, як літальний апарат, зроблений власноруч. Тим більше, з підказками від Пустунчика із цим упорається навіть новачок. Полетіли?
Перших повітряних зміїв майстрували ще у Стародавньому Китаї, і це були не просто іграшки, а важливі елементи свят. Повітряні змії радують око і зараз. Пропоную освоїти процес їх створення та вразити результатом друзів і близьких.
Перш ніж зробити повітряного змія своїми руками, потрібно визначитися із його типом. Якщо раніше Ти ніколи їх не майстрував, почни з плоских моделей, або зроби змія «Чернець». Коли Ти трохи попрактикуєшся, зможеш зробити в домашніх умовах і коробчатого повітряного змія.
Як зробити повітряного змія з паперу: змій-чернець
Як зробити найпростішого повітряного змія з паперу, дивись на цьому відео.
Він робиться за кілька хвилин і не вимагає особливих зусиль. Якщо це перший змій, якого Ти збираєшся зробити самостійно, починай із нього.
Для початку, потрібно зробити з паперу невеликий квадрат, довжина сторони не повинна перевищувати 20 см. Його потрібно зігнути по лініях, як зазначено на кресленні. Кожен згин потрібно ретельно пропрасувати. Якщо Ти дотримувався інструкції, як зробити повітряного змія з паперу своїми руками, то крильця змія будуть розвернуті у різні боки. Тепер у крильцях потрібно зробити отвори (на кресленні вони позначені точками F і F ').
У ці отвори протягується нитка для пут. А до неї по центру слід пов'язати котушку з ниткою (див. малюнок нижче). Ця нитка дозволить Тобі запустити змія і керувати ним. Найкраще вибрати нитки №10 або №20.
Щоб змайструвати хвіст змія, потрібно зробити отвір у точці, яка на першому кресленні позначена літерою С, туди протягується хвіст. Це може бути стрічка, смужка тканини і т.д. Її потрібно протягнути, загнути і зашити (див. малюнок нижче).
Особливості змія
Якщо чернець зроблений правильно, він добре літає. Якщо він не хоче летіти, проблеми можуть бути в наступному:
- Нитка запуску прив'язана не строго по центру (тоді змій нахиляється);
- Дуже легкий і короткий хвіст (тоді змій буде нахилятися, навіть якщо нитка запуску прив'язана правильно);
- Занадто важкий хвіст (змій погано набирає висоту).
Як зробити повітряного змія своїми руками: проста плоска модель з пакета
Плоскі змії — одні з найпопулярніших. Вони досить легко робляться, прості у транспортуванні. Зробити повітряного змія цього типу можна у формі трикутника, квадрата, прямокутника, багатокутника. Існують і більш складні фігурні моделі. Але почнемо ми з найпростішого — трикутника.
Креслення повітряного змія допоможуть визначитися із розмірами. Розміри сторін можуть співвідноситися між собою по-різному. На схемах вони вказані у відсотках. Тобто, Тобі потрібно взяти якесь число за 100% і за допомогою креслення визначити розміри інших сторін.
Можна взяти і схему з готовими значеннями.
Але ідеальний розмір змія можна визначити тільки шляхом експериментів.
Форма нижньої частини може бути різною. Ось такі варіанти зустрічаються найчастіше.
Керуючись розмірами на схемі, потрібно вирізати обшивку змія. Відмінно підійде простий пакет (навіть з супермаркету або для сміття), можна взяти і клейонку, головне, щоб матеріал був легким.
Для рейок підійде бамбук, вербова лоза, віконні штапики, також їх можна зробити з сосни, липи. Спочатку кріпляться рейки з боків, потім — центральна. Необхідна ще і поперечна рейка (якщо зробити її трохи коротшою, змій вигнеться і буде краще балансувати). Кріпити рейки до обшивки можна практично будь-яким клеєм.
Нерідко у таких зміїв роблять кіль, який вільно бовтається в центрі вітрила. Прикріпити його до основного матеріалу можна скотчем.
У нижній частині обшивки потрібно зробити отвір, щоб була можливість прив'язати хвіст.
Як зробити повітряного змія-птаха в домашніх умовах
Головна особливість цього змія — наявність тятиви, яка натягується і розпрямляється у залежності від сили вітру. Найкращий результат буде досягнутий, якщо вибрати для нього найлегші матеріали (плівка або тканина). Для каркаса підійдуть дерев'яні прутики діаметром до 1 см. Прутики кріпляться між собою нитками і додатково проклеюються. Кінці крил потрібно стягнути, використовуючи волосінь.
Детальна інструкція представлена на малюнку.
Запускаємо змія правильно
Для запуску повітряного змія найкраще підходить вітер 3-6 м/c. Потрібно підібрати відкритий майданчик, ні в якому разі не поруч із дорогою, високовольтними дротами або аеродромом.
Легше це робити з товаришем. Один має стояти так, щоб вітер дув йому у спину. Він тримає котушку з ниткою для запуску. Другий тримає змія і відходить на кілька метрів. Коли він пускає змія, нитку требанатягнути на себе.
Якщо змій не піднявся, тому, хто тримає нитку, потрібно ще трохи пробігтися, доки конструкція не зловить вітер.
Читай також:
Як виготовити повітряного змія й правильно його запустити
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: