Грибне панно з полімерної глини
Осіння картина з полімерної глини — чудова прикраса дитячої кімнати, вишуканий подарунок другу та колоритний експонат для шкільної виставки. Виготов грибне панно своїми руками — запроси осінь до себе додому.
Тихо-тихо підкрадається осінь: легкими туманами вкриває землю, поодинокими вогниками жовтого листя заглядає у вікно. От-от у лісах нашого краю можна буде побачити юрби грибників, які з самого рання випробовуватимуть удачу на тихому полюванні…
Та щоб завжди мати у колі зору шматочок прекрасної осінньої природи, не обов’язково йти до лісу. Пропоную виготовити грибне панно з полімерної глини — милуючись ним, Ти щоразу поринатимеш у неповторну осінню казку…
Тобі знадобляться:
- полімерна глина, що запікається,
- качалка,
- зубочистка,
- різак,
- голка,
- акрилові фарби,
- суха художня пастель,
- зубна щітка,
- глянцевий лак та гель-лак 3D.
До роботи!
Спочатку виготов деревну кору, на якій розташуються всі герої осінньої картини.
1. З чорного, коричневого, помаранчевого, бежевого та білого шматочків полімерної глини скачай джгутики, з’єднай їх разом та скрути у спіраль. Згорни вдвічі та знову скручуй.
Процес повторюй доти, доки лінії на «корі» стануть тоненькими і плавно переходитимуть одна в одну. Розкачай заготовку качалкою вздовж ліній.
2. Тепер приклади до заготовки картон (наприклад, розміром 15х15 см). Акуратно обріж краї, але обрізки не зминай. Дуже скоро вони Тобі знадобляться.
3. Озброївшись інструментами (зубочисткою, голкою, зубною щіткою), починай перетворювати пласт на кору: проводь повздовжні лінії — тонкі і товсті, плавні і різкі, короткі і довгі.
4. Порви обрізки полімерної глини вздовж ліній та прикріпи до верхньої частини панно (знизу не треба — там будуть гриби та мох). Продовжуй робити фактуру дерева.
На черзі — створення лисичок.
5. З кульки жовтого або помаранчевого кольору сформуй краплю.
6. Широкий кінець прикріпи до столу або притисни до пальця. Голкою намалюй борозни. Тупим кінцем леза різака від’єднай краї лисички. Зроби кілька копій різного розміру.
7. Прикріпи лисички внизу дерева, чергуючи з мохом.
Як робити мох?
8. Полімерну глину зеленого, сірого та чорного кольорів злегка перемішай та, відриваючи шматочки, прикріплюй до нижньої частини панно. За допомогою голки або зубочистки надай мохові особливої фактури.
Виготовляти листочки теж надзвичайно цікаво.
9. Щільно з’єднай шматочки полімерної глини різних кольорів. Розкачай качалкою. Згорни та знову розкачай.
Увага! Розкачувати і згортати заготовку весь час потрібно в одному і тому ж самому напрямку.
10. Виріж листки різаком та, помістивши на картину, вималюй прожилки.
Якщо плануєш зробити на листках згини, надай листочку фактури до прикріплення на панно.
Головні герої картини — білі гриби. Виготовимо їх.
11. Змішавши краплю бежевої глини з білою, скачай дві кульки. З меншої виготов ніжку гриба, добре притисни до панно. Різаком зроби на ніжці багато-багато насічок, як у справжнього гриба.
12. Друга кулька буде шапочкою. Притисни її до ніжки. Верхню частину залиш гладенькою, а нижній надай особливої фактури за допомогою зубної щітки.
13. З обрізків листя зроби траву та разом з кульками моху прикріпи до гриба та панно.
У центрі композиції — підосиковик.
14. З полімерної глини молочного кольору виготов ніжку гриба, добре притисни до заготовки. Встромлюючи кінчик голки в ніжку, тягни його доверху і виймай, виштовхуючи крихітні частинки глини. Так поверхня ніжки стане рихлою та більше схожою на справжню.
15. Змішай помаранчеву та коричневу полімерну глину. Руками сформуй шапочку гриба. Прикріпи до ніжки і панно. Шорсткої форми надай за допомогою зубної щітки.
Розмальовуємо гриби.
16. Починай тонувати ніжку підосиковика. Вмочи пензлик у чорну фарбу, витри його серветкою та легкими рухами торкайся поверхні ніжки, аби зафарбувати лише верхні, витягнуті голкою крихти глини.
17. Натри пастель бежевого, жовтого та помаранчевого кольорів, злегка підфарбуй ніжки білих грибочків. Їх шапочки пофарбуй коричневою акриловою фарбою.
Виготов крихітних лісових мешканців — додай картині життя!
18. З салатової кульки зроби ковбаску. Тупим кінцем різака зроби насічки та пофарбуй їх у чорний колір. Де-не-де зроби жовті цяточки. Гусениця готова прикрасити шапочку гриба.
19. За бажанням, можеш виготовити інших лісових мешканців — сову, жабку, павучка та бедрика. Також доречно прикріпити до дерева маленькі шматочки кори, виготовлені Тобою із полімерної глини. Вони зроблять панно об’ємнішим, а картину — правдоподібнішою.
20. Запікай композицію згідно з інструкцією на упаковці. Коли панно охолоне, зніми картонну основу та покрий окремі частини композиції (шапочки білих грибів, павучка, очі жабки) глянцевим лаком. Крапельки роси на лисичках та листі прекрасно зімітує гель-лак 3D.
Вітаю! Осіння картина-феєрія готова.
Читай також:
Грибне панно з полімерної глини
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: