Навколосвітня подорож Магеллана

Навколосвітня подорож Магеллана

493 роки тому — 20 вересня 1519 року знаменитий португальський мандрівник Фернан Магеллан розпочав навколосвітню подорож із порту Санлукар, Іспанія.

46 т. 0

П’ять кораблів на чолі з «Вікторією» вирушили на захід, щоб повернутися додому зі сходу — Магеллан, як і Колумб, вірив, що Земля кругла.

Більше 17 000 км проплив мандрівник разом зі своїми товаришами морями та океанами, де на них чатували випробування та чимало небезпек.

Фернан Магеллан відкрив доти невідоме Європі атлантичне узбережжя Південної Америки. Завдяки системі сигналізації, яку вигадав мореплавець, його кораблі жодного разу не згубили один одного у морських просторах.

А чи знаєш Ти, дорогий друже, що назву Тихому океану дав саме Фернан Магелан? І не дарма. За цілих чотири місяці плавання океаном не сталося жодного шторму.

Подорож виявилася набагато складнішою, ніж очікував Магеллан. Екіпаж охопив голод та хвороби. Досягнувши у 1522-му незнаних раніше Філіппінських островів, Магеллан загинув у сутичці з туземцями.

Вцілілий екіпаж поспіхом повернувся на судна та продовжив рух на захід. Додому судилося повернутись лише двом кораблям. У вересні 1522-го завершила навколосвітню подорож «Вікторія». Згодом прибув і «Тринідад». Багатства, привезені моряками цього корабля, дозволили повністю відшкодувати збитки від втрати інших суден.

Отож, як Ти вже зрозумів, Магеллан та його соратники довели, що Земля все-таки кругла і, попливши на захід, можна повернутися назад зі сходу. Виявили мандрівники і те, що на планеті більше океанів, а не суші, як вважав раніше Колумб.

Подорож Магеллана мала неабияке значення для кращого розуміння світу людством. На честь відомого мореплавця-відкривача назвали протоку, що відділяє материк Південної Америки від островів Вогняної Землі.

Ім’я мандрівника носять і два скупчення зірок — Велика і Мала Магелланові хмари.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

46 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Навколосвітня подорож Магеллана

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.