Досконале подружжя: історія Петра і Февронії

Досконале подружжя: історія Петра і Февронії

Якщо я запитаю Тебе, коли відзначають День закоханих, Ти, безперечно, відповіси — 14 лютого. І, звісно, це буде правильна відповідь. Та чи відомо Тобі, що православний світ має свій День закоханих — 8 липня? В Україні на цю дату віднедавна припадає День сім'ї, а в Росії в цей самий час святкують День сім'ї, любові та вірності.

15 т. 0

Чому ж саме 8 липня? Це — День пам'яті святих Петра і Февронії, які стали зразком досконалого подружжя. І якщо 14 лютого — це радше день романтики, залицянь і пристрасті, то 8 липня — день мудрої, терплячої, вірної любові, яка долає всі перешкоди. Історія про Петра і Февронію захоплює і підсилює віру в те, що кохання на все життя справді можливе.

День святих Петра і Февронії

Князь Петро був другим сином муромського князя Юрія Володимировича. Одного разу він врятував жінку свого старшого брата від змія, та сам постраждав від зміїного укусу й захворів на проказу. Вилікувати його нікому не вдавалося.

Проте якось князю наснилося, що його може зцілити дочка бджоляра, селянка Февронія. Тож він послав до неї свого слугу просити про допомогу. Февронія була гарна, благочестива і добра. Вона знала властивості трав і вміла лікувати недуги.

Історія про Петра і Февронію

Коли слуга прийшов до дівчини, то побачив її за ткацьким верстатом, а позаду неї — зайця (заєць у той час вважався символом одруження). На прохання слуги вилікувати князя Февронія відповіла: «Буде він здоровий, якщо я буду його дружиною. А ні – не зможу його вилікувати: Бог сили не дасть». Князь дав обітницю одружитися з нею після зцілення, проте не дотримав свого слова – бо де ж це бачено, щоби князь одружився із простолюдинкою? Та Февронія передбачила його лукавство. Вона дала слузі засіб, який мав вилікувати князя, і наступного дня Петро був абсолютно здоровий. Та оскільки він порушив обітницю, яку дав Февронії, хвороба знову повернулася до нього. Тільки тоді він зрозумів, як негідно вчинив, і одружився на Февронії. Після цього його хвороба відступила назавжди.

День сім'ї

За своє життя Петро і Февронія пережили багато негараздів, та ніколи не дозволяли собі образити один одного, а про розлуку не могли навіть подумати. Вони підтримували один одного у вигнанні, коли їм довелося відмовитися від влади і багатства. А коли їх попросили повернутися до рідного міста і правити там, вони жили там довго і щасливо, виховуючи своїх трьох діточок.

Православний День закоханих – День святих Петра і Февронії

Наприкінці життя Петро і Февронія прийняли чернецтво і жили в різних монастирях. Вони благали Бога, щоб Він дозволив їм померти в один день. А поховати себе вони заповідали в одній труні з тонкою перегородкою.

Святі Петро і Февронія

Вони й справді померли в один день, 8 липня, кожен у своїй келії. Та люди вважали нечестивим ховати ченців в одній труні, тому поклали їхні тіла окремо. Проте вже наступного дня вони опинилися разом. Двічі їхні тіла розносили по різних храмах, та вони знову дивним чином виявлялися поруч. Тепер святе подружжя поховане разом у місті Муром біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці у місті Муромі

Подружжя Петра і Февронії показує усім нам приклад життя у злагоді та взаєморозумінні. Саме тому День сім'ї в Україні припадає на день вшанування їхньої пам'яті.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

15 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Досконале подружжя: історія Петра і Февронії

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.