Цікавинки про сніжинки

Цікавинки про сніжинки

Ти можеш мені не повірити, але більшість людей на планеті ніколи в житті не бачили снігу! Уявляєш?

54 т. 0

Тож нам з Тобою дуже пощастило, що ми маємо змогу милуватися і ніжним цвітом перших весняних квітів, і рясними снігопадами за вікном.

Сьогодні я розповім Тобі кілька цікавинок про сніжинки. Впевнений, Тобі буде чим здивувати друзів!

Чи знаєш Ти, що сніжинка на 95 % складається з повітря? Саме тому сніжинки так повільно падають на землю, немов кружляючи в повільному танці. Вчені навіть швидкість їхнього падіння вирахували — 0,9 км/год.

Те, що сніжинка має в своїй структурі повітря, пояснює її білий колір. Світло відбивається від кристалів льоду та повітря і розсіюється, тому ми і бачимо цю зимову красуню сріблясто-білою.

Та історія знає випадки, коли сніг випадав ще й інших кольорів. Чорний снігопад шокував жителів Швеції в 1969 році, а каліфорнійці в 1955 році побачили зелений сніг. Оце так дивина!

Хто ж забарвлює сніг у такі незвичні для нас кольори? Науковці розповідають, що в снігу антарктичних гір живуть цікаві істоти — сніжні хламідомонади. От вони і роблять сніг рожевим, червоним, фіолетовим і навіть жовтим.

Ще один цікавий факт: при падінні у воду сніжинка «співає», створюючи дуже високий звук, нечутний для людського вуха. Зате риба його прекрасно чує, і, більше того, дуже не любить.

Чи замислювався Ти над тим, чому взимку так холодно? Це сніг відбиває від земної поверхні 90 % світла, не даючи їй прогрітися.

Найбільшу в світі сніжину виявили в США 1987 року. Діаметр гігантської красуні становив цілих 38 см!

А в Москві 30 квітня 1944 року випав найдивніший сніг в історії людства. Сніжинки розміром з Твою долоню кружляли над містом, а за формою вони нагадували… страусове пір’я.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

54 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Цікавинки про сніжинки

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.