Міжнародний день млинця

Міжнародний день млинця

Не знаю як Ти, друже, а я б зараз від смачненького, ароматного млинця не відмовився б. Тим більше, що сьогодні — 4 березня — в світі відзначається незвичайне свято — Міжнародний день цього запашного борошняного виробу.

10 т. 0

День млинця традиційно святкують в один з вівторків березня (який ще називають «жирним») у Канзасі, США. Перше свято млинців там відбулося ще в далекому 1950 році. А от в англійському містечку Олбі воно проводиться більше 500 років.

Історія виникнення свята цікава та кумедна. Підсовуйся ближче та слухай, як усе починалося…

Якось під час Великого посту одна господиня потай смажила млинці у себе на кухні. Аж раптом залунали церковні дзвони. Перелякана жінка забувши про все на світі, помчалась до церкви. Вона й не помітила, що в руках її так і залишилась сковорідка з млинчиком, який весело танцював на розжареному дні. Було це в 1445 році.

Відтоді жителі м. Олбі кожного року організовують забіг з млинцями. Жінки та дівчата в сукнях і фартухах біжать, підкидаючи млинець на сковорідці. Нагорода переможниці — поцілунок дзвонаря та всезагальна шана.

А млинці найвправніших господинь, яким вдалося дістатися фінішу, не вивалявши свої кулінарні витвори в землі, залюбки їдять усі гості свята.

Теги: Традиції
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

10 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Міжнародний день млинця

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.