День захисника Вітчизни
Любити і захищати Батьківщину, рідну землю, свою домівку — святий обов’язок кожної людини. Довгий час наша держава святкувала День захисника Вітчизни 23 лютого. Чому?
Це свято з'явилося ще в 1918 році як день народження Червоної Армії. Хто ж такі захисники Вітчизни? Це ті, хто в грізні роки Великої Вітчизняної війни відстояли свою державу – Радянський Союз — перед нацистською навалою. Це сивочолі ветерани, на юність яких випали тяжкі випробування, біди та лихоліття. Та вони вистояли і після війни відбудовували та розвивали свою Батьківщину.
Радянський Союз розпався, однак День захисника Вітчизни став традицією: як 8 березня ми відзначаємо жіночий день, так 23 лютого — чоловічий. Утім, у незалежній Україні з'явилося власне свято — День збройних сил, що відзначається 6 грудня.
Вийшла дивна ситуація: українці вшановували захисників Радянського Союзу, вояків Червоної Армії, і називали це свято Днем захисника Вітчизни. Але ж наша Вітчизна — не СРСР, а Україна!
Тому 14 жовтня 2014 року Президент України Петро Порошенко відмінив День захисника Вітчизни, встановивши, натомість, інше свято. Відтепер на Покрову, у день козацької звитяги, ми відзначатимемо День захисника України — свято українських героїв, що понад усе люблять свою країну і готові захищати її до останнього.
Та що ж робити з 23 лютого? Так само вшановувати і вітати тих, кому присвячений цей день: ветеранів та своїх знайомих, що служили в Радянській армії. Та влаштовувати цього дня шкільний вечір із конкурсами чи дарувати подарунки хлопцям — недоцільно. Для цього тепер ми маємо інші свята.
День захисника Вітчизни
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: