Хто ж він — святий Валентин?

Хто ж він — святий Валентин?

Покровитель закоханих — ось що кожен може сказати про святого Валентина. А ще? Легендарна особа, завдяки якій з'явилося свято 14 лютого, все ж досі залишається для нас таємничою. Спробуймо дізнатися більше.

18 т. 0


14 лютого — День Кирила і Мефодія

Так-так, саме їх у цей день згадує католицька церква у першу чергу. Це записано у Римському Мартирологу — книзі, де вказано, на яку дату припадає вшанування тих чи інших святих. Валентин там — на другій сходинці.

Два різних Валентини чи один і той самий?

Якщо ж точніше, то в цей день Мартиролог згадує двох святих Валентинів. Один був священиком і лікарем, що працював у Римі; його стратили під час гонінь на християн 14 лютого. Інший Валентин — єпископ із Терні (місцевість неподалік від Рима), що теж був страчений за свою приналежність до християнської релігії.

Обидва Валентини жили майже в один і той самий період, у тому самому місці, і загинули теж однаково. Тож їх нерідко плутали. Хтозна — може бути навіть таке, що насправді вони — одна й та сама особа. Святого Валентина Римського стратили саме 14 лютого, а ось покровителем закоханих вважають однозначно святого Валентина із Терні. От візьми і розберись!

Святий Валентин

Вітраж у базиліці святого Валентина у Терні, Італія. Тут зображена давня легенда про святого: він мирить закоханих, попросивши їх разом потримати троянду.

Дню Валентина — вже 15 століть!

Папа Геласій І присвятив йому день 14 лютого у 496 році. Та зробив він це не просто так. Річ у тім, що якраз у той період язичники святкували «луперкалії» – свято родючості й материнства. Для християн, що прагнули витіснити язичництво, «луперкалії» асоціювалися передусім із розпустою. Тож потрібно було протиставити їм інше свято — теж присвячене коханню, проте піднесеному, високодуховному.

Святий Валентин

Критика Дня закоханих

Сьогодні все більше людей висловлює своє незадоволення цим святом. Хтось — тому, що ще не знайшов свою другу половинку і через це страждає від «рожевих шмарклів» навколо. Хтось не любить День Валентина тому, що зараз він перетворюється із Дня закоханих на день шалених продажів і погоні за подарунками.

Утім, варто тільки згадати, як виник День святого Валентина, щоби переконатися, що це — гарне і добре свято. Бо ж назване воно на честь християнського мученика, який понад усе цінував любов, терпимість і вміння залагоджувати суперечки. Тому й ми маємо розуміти, що найголовніше в цей день — не дорогі сюрпризи чи вечері при свічках, а тепло, довіра і радість близької людини.

Святий Валентин

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

18 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Хто ж він — святий Валентин?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.