Волт Дісней і його історія успіху

Великий казкар: секрети успіху Волта Діснея

Володар 29 премій «Оскар», засновник першого в світі гігантського «Діснейленду», батько Міккі Мауса та Дональда Дака — звичайно ж, це Волт Дісней. Готовий слухати дивовижну історію про те, як дитячі мрії просто хлопчика з Канзасу стали реальністю? Читай далі — життя цього відчайдуха повне пригод!

43 т. 0

Юний художник

Історія майбутнього художника-мультиплікатора почалася 5 грудня далекого 1901-го, коли в сім’ї звичайного теслі та вчительки з Чікаго народився четвертий з п’яти дітей — Волтер Еліас. Дитинство маленького Волта зовсім не нагадувало одну з його чудесних казок. На початку ХХ ст. у Чікагопроцвітало злочинство. Діснеї ніяк не могли наважитися на переїзд, однак останньою краплею стало вбивство поліцейського на сусідній вулиці.

Волт Дісней - біографія, фото 1

Так чотирирічний Волт опиняється у місті Марселін, штат Міссурі, де мешкав брат його батька. Там родина купує невеличку ферму. Маленький Волт не мав тоді ні паперу, ні олівця, але йому так хотілося малювати! Хлопчик знаходить смолу та палку і малює будинок…

Всі в місті знали і любили веселого, добродушного Волтера. Якось літній сусід, доктор Шервуд, заплатив малому 25 центів за малюнок його коня на клапті паперу. «Саме вдалий малюнок кобили містера Шервуда і наштовхнув мене на думку стати художником», — згадуватиме пізніше Дісней.

Волт Дісней - біографія, фото 2

Народження мрії

Вже у вісім років батько змушував юного Волта працювати — розносити листи і рекламу його фірми. Усі гроші батько відбирав, але Волт не скаржився: таємно від свого «суворого шефа» він набирав удвічі більше роботи і у своїх стоптаних черевиках бігав містом, аби вчасно доставити пошту та заробити на кишенькові витрати.

Волт Дісней - біографія, фото 3

Через два роки батько хлопчика захворів тифом. Дружина Еліота притискала до його вуст шматочки апельсина, аби хоч декілька крапель потрапили до рота чоловіка.

«Нам оті шматочки апельсина здавалися такими апетитними, що ми просто мріяли захворіти тифом, або навіть якоюсь жахливішою хворобою, аби тільки отримати хоч крапельку бажаного соку», — розповість колись сестра Волта, Рут.

Волт Дісней - біографія, фото 4

Рут і Волт Дісней

Згодом батько видужав, і родина Діснеїв знову знялася з місця у пошуках кращого життя. Цього разу вони обрали Канзас-Сіті.

У місті був один прекрасний маєток з розкішним садом та височенною огорожею. Як же хотілося юному Волтеру потрапити всередину цього казкового замку, прогулятися його високими безлюдними кімнатами, помилуватися старовинними картинами! Безмежна уява малювала хлопчику неземні багатства, проте всі його спроби проникнути на приватну територію закінчувалися невдачами.

Тоді хлопчик поклявся, що колись неодмінно збудує величезний будинок з розвагами для дітей та мальовничим садом для ігор… Так народилася заповітна мрія, якій судилося здійснитися через 40 років у вигляді Діснейленду.

Волт Дісней - біографія, фото 5

У пошуках професії

В дитинстві Волт Дісней, як і його батьки, вчителі та друзі, вважав, що повинен стати актором. Разом з найкращим другом вони копіювали смішну ходу Чарлі Чапліна і всі кишенькові гроші витрачали на кіно.

Волт Дісней - біографія, фото 6

Коли 1918-го через неповноліття Волта не взяли на військову службу, хлопець записався до Червоного Хреста, де, потрапивши за океан, рік працював водієм швидкої. Та й тут креативний юнак зумів виділитися. Його швидку знали всі — ще б пак! — від самого верху і до коліс Волт розмалював її чудернацькими малюнками.

Волт Дісней - біографія, фото 7

Після повернення Волт вступає до Чиказького інституту мистецтв, але мріє скоріше вирватися з його тенет і нарешті працювати самостійно.

Після невдалих пошуків роботи художником Діснея зацікавлює мультиплікація. І ось він раптово вирішує покинути рідний Канзас. З кількома малюнками, готовим мультфільмом та 40 доларами в кишені цей відчайдух вирушає в Голівуд.

Волт Дісней - біографія, фото 8

Перша студія Волта Діснея була… гаражем?

І це дійсно так! Розчарувавшись у професії актора (Волту дали роль у масовці, а потім узагалі видалили епізод з фільму) Дісней винаймає у свого дядечка гараж та на позичені гроші купує все необхідне для створення мультиків. У якості партнера чоловік бере свого брата Роя. Так вони започатковують «Дісней Бразерз студіо».

Волт Дісней - біографія, фото 9

З ранку до ночі Волт працював у гаражі, тож усі побутові проблеми, як от приготування обіду, вирішував Рой. Волт зазвичай був невибагливим до їжі, та якось, не стерпівши смаку огидної баланди, влаштував розгубленому Роєві гучний скандал. Ось тоді обидва чоловіки всерйоз замислились про одруження.

Волт Дісней - біографія, фото 10

Рой Дісней та його дружина Една Френсіс

Дуже скоро новоспечена дружина Роя самовіддано варила чоловікам обіди, а закохана по вуха асистентка Волта (і його майбутня половинка) Ліліан Баундс легко відмовлялась від зароблених грошей на благо студії.

Волт Дісней - біографія, фото 11

Волт Дісней з дружиною Ліліан

Перший мультфільм братів Діснеїв був про дівчинку Алісу — улюбленого персонажа Волта Діснея з книги «Аліса в країні чудес». Фільми з цією героїнею випускались 4 роки.

16 жовтня 1923 року брати підписали контракт з дистриб’ютором з Нью-Йорка Маргарет Вінклер. Цей день вважають датою заснування «Walt Disney Company».

Волт Дісней - біографія, фото 12

Маргарет Вінклер

Злети і падіння

Згодом Дісней вигадав для своїх мультфільмів нову зірку — кролика Освальда. Та коли помітив, що Вінклер переманила усіх художників на свій бік, було запізно — новий сезон мультфільму от-от мали випускати без участі автора (за угодою, всі права тепер належали Маргарет).

Після гіркої зради Дісней вигадує нового зіркового персонажа — Міккі Мауса. Щоправда, спочатку мишеня мало інше ім’я — Мортимер Маус, але Ліліан попросила чоловіка змінити його. «Я не міг відмовити їй у такій дрібниці», — пізніше ділитиметься спогадами Волт.

Волт Дісней - біографія, фото 13

Ти не повіриш, та перші два мультики з цим персонажем не вдалося продати. У тогочасних кінотеатрах вже був звук, а картини Діснеїв були німими. Волт береться озвучувати свої роботи і — о, диво! — до нього приходить успіх.

Третій мультфільм з кумедним мишеням вийшов на екрани 18 листопада 1928 року. Цей день став початком ери Міккі Мауса. Дуже скоро Дісней отримує і перший Оскар за серію мультфільмів «Безглузді симфонії».

Волт Дісней - біографія, фото 14

Шалений успіх

Тим часом Міккі Маус став настільки популярним, що його зображення було чи не в кожній сім’ї, де росли діти, і не лише в Америці, але й у Європі. Згодом Дісней випускає перший кольоровий мультик «Троє поросят». З екранів крякає його Дональд Дак та завиває пес Плут, знімаються «Веселі мелодії».

Волт Дісней - біографія, фото 15

Діснеївські мультфільми настільки припали до душі мільйонам дітей з усієї планети, що Волт зважується на повнометражний мультфільм «Білосніжка і семеро гномів». Картина обійшлася автору в космічну на той час суму — 1,499 млн дол, але мультик став найкасовішим за всю історію мультиплікації та швидко отримав Оскар. Цікаво, що на церемонії нагородження Діснею, окрім головного, вручили ще сім маленьких «Оскарів», за кількістю гномів у фільмі. Це був прорив!

Волт Дісней - біографія, фото 16

Діснейленд — найщасливіше місце на Землі

Відвідуючи зі своїми доньками зоопарки та карнавали і терпляче чекаючи, доки малі навеселяться, Дісней зловив себе на думці, що в Америці немає місця, де було б цікаво і дорослим, і дітям. Чому б не створити його самому?

Волт Дісней - біографія, фото 17

Перший Діснейленд відкрився 1955 року в Анахаймі, штат Каліфорнія. Грандіозний парк розваг занурював гостей у чарівний світ мультфільмів Діснея та дивував чудесами техніки — тут можна було відчути себе посеред джунглів, у підводному царстві, або у лігві відьом та привидів. Казковий палац став місцем відпочинку для всієї сім’ї.

Волт Дісней - біографія, фото 18

На будівництво Діснейленду витратили 17 млн доларів, та дуже скоро гроші повернулися у десятикратному розмірі. Воно й не дивно — більше 200 мільйонів людей відвідали парк лише за перші 25 років існування.

Волт Дісней - біографія, фото 19

Такий вигляд має нинішній Діснейленд в Анахаймі, США

Секрети успіху Волта Діснея

Тобі, мабуть, дуже цікаво, як простий хлопчина з провінційного міста став улюбленцем мільйонів? Запорука успіху Волта Діснея — у силі волі, відважності та наполегливості. Усі його мультфільми — одвічна боротьба добра зі злом. Дісней умів нести радість людям, мова його творінь зрозуміла усім народам світу.

Ось декілька секретів успіху Волта Діснея та його компанії:

  • Дайте можливість своїм підлеглим мріяти і творчо розвиватися, щоб втілювати мрії у життя.
  • Сприймайте клієнтів як гостей.
  • Не зраджуйте своїм принципам та переконанням.
  • Підтримуйте своїх співробітників, перекладайте на них повноваження та винагороджуйте їх.
  • Будуйте довготривалі відносини з партнерами.
  • Звертайте увагу на деталі.
  • Регулярні тренінги чудово зміцнюють корпоративну культуру.

Волт Дісней - біографія, фото 20

Життя Діснея нагадує американські гірки. За злетами неминуче йшли падіння. Однак мультиплікатора не влаштовував посередній результат. Все або нічого — думав він, працюючи над черговим фільмом. Автора зовсім не хвилювало, де візьмуться кошти на втілення задумів. Ось чому його фірма часто була на межі банкрутства.

І все ж невтомна праця, впертість та самовідданість улюбленій справі зробили Діснея легендою зі світовим ім’ям. А американці досі вважають його національним героєм.

Волт Дісней - біографія, фото 21

Волт Дісней - біографія, фото 22

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

43 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Волт Дісней і його історія успіху

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.