Живопис за номерами: простий спосіб створити шедевр
Мрієш намалювати красиву картину, та до Ван Гога тобі ще рости й рости? Не біда! Пустунчик розповість про цікаву техніку малювання — живопис за номерами, завдяки якому ти легко створиш художній шедевр із першого разу.
Існує багато способів намалювати чудову картину. Один з них — живопис за номерами. Це загальна назва наборів для творчості, які складаються з фарб і полотна з ескізом та номерами.
Кожну деталь зображення потрібно зафарбувати певним кольором. Якщо все зробиш правильно, у тебе вийде прекрасний витвір мистецтва, і твої картини за номерами складно буде відрізнити від справжніх шедеврів.
Готова робота ідеально доповнить твій інтер’єр, прикрасить класну кімнату й стане відмінним подарунком мамі чи другу.
Що входить до набору?
Основу картин за номерами виготовляють з картону, полотна чи дерева.
Якщо ти новачок, обирай картонний ескіз, оскільки з ним легше працювати. Якщо ж ти досвідчений художник, можеш спробувати малювати на дереві. Але знай: у такому разі доведеться наносити більше шарів фарби, щоб зробити кольори насиченими та добре зафарбувати номери всередині деталей.
Набори різних виробників мають неоднаковий склад, однак зазвичай до них належать:
- полотно з пронумерованими контурами малюнка,
- контрольний лист, де можна побачити, який вигляд матиме готовий малюнок,
- фарби — кожен відтінок пронумерований,
- пензлики.
Також до складу комплекту можуть входити кріплення та лак для покриття картини.
Компанії пропонують акрилові фарби — вони безпечні для твого здоров'я і зазвичай містяться в баночках, тюбиках або пакетиках.
Бажаєш дізнатися, як виникла техніка живопису за номерами? Пустунчик з фахівцями інтернет-магазину Panama, де продаються картини за номерами, розкажуть тобі, хто придумав цю техніку, в чому її користь і як досягти ідеального результату.
Хто вигадав картини за номерами?
Вперше ідею малювати контури та нумерувати їх для розмальовування втілив у життя Леонардо да Вінчі. Він використовував цю техніку для навчання своїх учнів, які пізнавали мистецтво малювання.
У 1951 році в США власник компанії-виробника фарб Макс Кляйн і художник Ден Роббінс шукали спосіб, завдяки якому кожен зміг би малювати красиво та без особливих навичок. Таким чином вони хотіли підвищити продажі фарб.
Бізнесмен і художник вирішили об'єднати техніку Леонардо да Вінчі та дитячі розмальовки. Однак абстракція, яку намалював Ден, не сподобалася Максу, тому він попросив колегу створити цікавіші зображення.
Перша партія складалася з шести зразків і згодом поповнилася ще тридцятьма, однак її творці зазнали фіаско — картини не стали популярними. Тоді автори вирішили кинути всі сили на рекламу.
Одна з найцікавіших рекламних кампаній живопису за номерами — розміщення ескізу на рекламному білборді, де щодня розфарбовували нові сегменти.
Незабаром цей вид творчості заполонив Америку і дістався до Європи. Компанія продала 12 мільйонів наборів живопису за номерами. А слоган цієї продукції промовляв: «Приголомшлива картина, написана олією з першого разу».
Чи є користь від розмальовок за номерами?
Малювання допомагає відволіктися від поганих думок, зняти стрес і розслабитися. Розфарбовування виховує терпіння і вчить концентруватися. Ці якості необхідні, щоб навчитися доводити розпочату справу до кінця. Якщо ти щасливий володар згаданих рис характеру, тобі буде дуже легко, а якщо ні, живопис за номерами — хороший спосіб їх набути.
Робота над картиною може зайняти кілька днів або тижнів — залежить від тебе. Однак результат тобі напевне сподобається. Ти зможеш повісити виріб у своїй кімнаті або подарувати мамі, другу, бабусі. Не сумнівайся, твій витвір мистецтва стане яскравим акцентом будь-якого інтер’єру.
Популярні техніки малювання
Якщо ти ніколи раніше не малював картини за номерами, дотримуйся інструкції, яка входить до набору. Так ти навчишся основних технік малювання і зможеш перейти до складніших варіантів.
Існують чотири популярні методи розмальовування:
- Від світлого до темного. Якщо спочатку ти зафарбовуєш деталі білого, рожевого, блакитного чи бежевого кольорів і ненавмисно припустився помилки, їх буде легко виправити темним кольором.
- Від великого до дрібного. Розмалювавши великі елементи з самого початку, ти зможеш швидко зафарбувати деталі.
- Від центру до країв. Більшість картин має великі деталі в центрі, тому після їх розфарбування зменшується шанс випадково розтерти вологі фарби рукавом.
- Зверху донизу. Ця техніка підходить тим, кому часто трапляється робити неакуратні мазки. Якщо почати зверху і поступово рухатися вниз, шанси розтерти все мінімальні.
Любий друже! Неймовірно цікаво, яку картину, намальовану за номерами, ти з радістю повісив би у себе вдома? Напиши про це в коментарях.
Читай також:
Живопис за номерами: простий спосіб створити шедевр
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: