Казка про Самотню Зірочку

Казка про Самотню Зірочку

Може видатися, що сузір’я — це незворушні небесні фігури, які ніколи не змінюються. Та це не так. У зірок свої пригоди.

25 т. 0

Читай казочку, як одна Самотня Зірочка шукала своє дружнє сузір’я. Нарешті зустрівши товариство Великого Пса, вона засяяла так яскраво, що космічні мешканці захоплено вигукували: «Крихітко, ти — просто космос!». Такими потішними словами можна підтримувати своїх друзів, рідних і близьких людей, щоби вони ніколи не відчували гнітючої самотності, правда ж?

Самотня Зірочка

Посеред велетенського безмежного Всесвіту народилася маленька беззахисна Зірочка. Захоплено роздивлялася вона навкруги і бачила безліч інших зірок. Вони були дуже гарними і яскраво мерехтіли червоним, жовтим, білим сяйвом. Але найголовніше — у них були свої сузір’я — сім’ї. Маленька Зірочка відчувала себе такою самотньою і нікому не потрібною…

Минали світові роки. Зірочка все більше сумувала і від цього тьмяніла і тьмяніла.

— Мені треба знайти своє сузір’я, інакше я просто згасну, — тихо промовила вона.

Зірочка сіла в човник і попливла Молочним Шляхом. Дорогою їй зустрічалися різні сузір’я: ревів космічний Лев, намагався вдарити крилом Орел, вжалити Скорпіон, насміхалися Близнюки. Ніхто не хотів прийняти її у свою зоряну сім’ю:

— Навіщо нам у сузір’ї така маленька, негарна, неяскрава зоря? — зверхньо говорили вони.

У розпачі кинулася Зірочка до сузір’я Великого Пса:

— Хай краще він мене розірве. Не хочу більше терпіти самотності та образ!

Але Великий Пес дуже зрадів, побачивши її. Він уже давно шукав собі подругу, яка підтримала б його у важку космічну хвилину.

Великий Пес зігрів Зірочку своєю турботою і любов’ю, — і вона засяяла так яскраво, як не сяяла жодна інша зоря! Усі космічні мешканці, пролітаючи повз сузір’я Великого Пса, захоплено вигукували:

— Крихітко, ти — просто космос!

І дали цій зірці назву Сіріус, що означає «блискуча». Ми, земляни, можемо бачити її із Землі неозброєним оком, бо вона — найяскравіша зірка небосхилу.

Автор: Софія Ісаєва, учениця 4 класу Сінгурівської ЗОШ І–ІІІ ступенів Житомирського району.

Переможниця ІІІ обласного фестивалю-конкурсу літературного мистецтва «Крізь терни до зірок» (диплом ІІ ступеня в номінації «Проза»; молодша вікова категорія).

Педагогічний керівник — Людмила Юрченко, учитель початкових класів Сінгурівської ЗОШ І–ІІІ ступенів Житомирського району.

Ілюстратор: Олена Вергелес

Читай також:

Теги: Космос
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

25 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Казка про Самотню Зірочку

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.