Як влаштувати город на балконі чи підвіконні?

Як влаштувати город на підвіконні чи балконі?

Вважаєш, що містяни не мають змоги смакувати овочами, щойно зірваними з власної грядки? А от і ні! Адже кожен може влаштувати справжній міні-город на своєму балконі чи на підвіконні. Нумо погляньмо, як це зробити!

34 т. 0

Облаштувати город на балконі — чудова ідея, а для деяких теплолюбних рослин це навіть корисно. Все тому, що балкон — це своєрідний парник, де немає різких змін добової температури, тому рослини почуваються тут комфортно і, що не менш важливо, вони захищені від різних хвороб та шкідників. Крім того, у ящиках, де посаджені рослинки, не росте стільки бур'яну, як на городі. Це означає, що вони сповна отримують поживні речовини і вологу.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 1

Міні-город на балконі — це ще й красиво: ось доспіли яскраві червоні помідорчики, а там росте пишний зелений салат, а ще далі — красується апетитна полуниця.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 2

Що потрібно для облаштування городу на балконі?

Щоб зробити город на балконі, не потрібно великих затрат. Доведеться заплатити хіба що за розсаду та насіння.

Варто подумати, у чому буде вирощуватися зелень або ж плодові культури. Можна зробити щось самостійно чи використати старі ящики, тарілки, відерця, що знайдуться вдома.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 3

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 4

Купуючи насіння, потрібно обирати сорти, адаптовані для вирощування в кімнатних умовах — з них і урожай кращий, і догляду вони потребують менше.

Яку зелень вирощувати на домашньому городі?

Найменш вибагливою з того, що можна виростити на балконі, є зелень, тому, якщо Ти вирішив облаштувати домашній город, почни з неї. Це може бути кріп, петрушка, базилік, щавель, м'ята, шпинат. До речі, зелень надзвичайно корисна, адже містить багато вітамінів.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 5

Залиш також на балконі місце, де б Ти міг поставити міні-диванчик або кріселко, — уяви, як чудово іноді відпочити з цікавою книгою в руках серед такого саду.

Розглянемо особливості вирощування деяких видів зелені.

Кріп

Перед тим, як посіяти кріп, насіння замочують у воді, щоб воно добре зійшло. Воду при цьому потрібно час від часу змінювати.

Кріп любить світло і свіже повітря. Якщо спекотно, його потрібно добре поливати: інакше тоненькі листочки загрубіють.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 6

Петрушка

Насіння петрушки також рекомендують попередньо замочити. Коли вона зійде, зелень потрібно дещо прорідити. Ця рослинка любить затінок і вологу.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 7

Меліса

Насіння меліси висіюють на вологому ґрунті. Її можна вирощувати і на балконі, і на підвіконні. Головне — слідкувати, аби мелісі вистачало світла.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 8

М'ята

М'ята — дуже «норовлива пані»: і насіння не завжди сходить, і до кліматичних умов вона вибаглива. М'ята потребує регулярного поливу і погано переносить перепади температур.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 9

Базилік

Базилік добре росте на ґрунті, підживленому органічними добривами. Цярослинка любить тепло і світло. Поливати базилік потрібно в міру, не перезволожуючи ґрунту. Крім того, землю треба періодично розпушувати.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 10

Плодові та ягідні культури на міні-городі

На відміну від зелені, плодові та ягідні культури вирощувати набагато складніше, без досвіду старших тут не обійтися. Тому попроси маму чи тата, бабусю чи дідуся, аби вони допомогли у цій непростій справі.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 11

Перець — найвитриваліша з плодових культур. А от огірки можуть «захворіти». Чимало клопоту завдадуть і помідори. На домашньому городі вирощують також баклажани, часник, цибулю. А тепер зупинимось трохи детальніше на деяких культурах.

Помідори

Для городу на балконі краще обирати невибагливі низькорослі сорти помідорів (наприклад, помідори Черрі). У них не така розгалужена коренева система, тому такі помідори можна вирощувати у невеликих ящиках чи горщиках і з меншою кількістю ґрунту, ніж високорослі.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 12

Баклажани

Так само, як і помідори, баклажани повинні бути низькорослі, з невеликими плодами. Горщики з баклажанами краще ставити на південній стороні, бо вони люблять світло і тепло. Поливати їх потрібно регулярно, кориснотакож робити обприскування.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 13

Огірки

Огірки також полюбляють тепло, тому найкраще вони будуть рости на балконі зі сторони сходу або південного сходу. Поливати огірки потрібно часто і рясно, також варто слідкувати за вологістю повітря.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 14

Редиска

Редиску починають сіяти у квітні. Ця рослина холодостійка, але якщо ночі ще холодні, її потрібно накривати поліетиленовою плівкою. Редька не любить надмірного зволоження, тому поливати її потрібно в міру.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 15

Перець

Для вирощування на балконі підійдуть сорти перцю з «компактним» кущем та маленькими плодами.Різні види перцю не можна садити поряд: пилок із гіркого може потрапити на солодкий, і він буде гірчити.

Балкон, де вирощується перець потрібно провітрювати, а у спекотні сонячні оберігати рослину від потрапляння прямих сонячних променів.

Міні-город на підвіконні своїми руками - фото 16

Корисні поради для догляду за міні-городом

1. Зелень та плодові культури потрібно висаджувати на спеціальному ґрунті, який можна придбати в магазині, оскільки у звичайній землі можуть бути личинки шкідників.

2. Рослини люблять світло — тоді вони ростуть краще. Але у спекотну погоду їм потрібен невеликий затінок, а в холодну — додаткове освітлення (це може бути лампа денного освітлення або світлодіодний світильник).

3. Регулярно поливай рослинки відстояною проточною водою. Це краще робити зранку, щоб за день земля висохла, — так у ній не будуть утворюватися пліснява та грибок.

4. У горщиках обов'язково повинні бути дренажні отвори для виходу зайвої вологи.

5. Слідкуй за зміною температури: взимку краще прийняти рослини з балкона, а влітку — затінити.

6. Якщо стеблинка рослини гнеться, потрібно зробити для неї опору.


Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

34 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Як влаштувати город на балконі чи підвіконні?

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.