Броненосці

Броненосці

У лісах і саванах Південної Америки багато мурашників і міцних, як камінь, термітників – зламані, підкопані, у них пробиті великі дірки. Порита земля, а товсті корені розкидані і скуйовджені, як неміцні прутики.

26 т. 0

Це «тату гіганті», гігантський броненосець, який трощить все своїми пазурами. У нього короткі, товсті ноги, довгий, покритий кістяною бронню хвіст, що волочиться за звіром. І сам він зверху весь одягнений в кістяну броню, немов черепаха. Зріст у нього (від носа до кінця хвоста) – майже півтора метра, а вага - більше сімдесяти кілограмів. Дерева броненосець дряпає і рве кігтями, щоб дістатися до мурашок. Проб'є дірку і суне у всі закутки мурашника довгий і липкий язик – вилизує мурах.

броненосец

Ні в кого на землі немає таких величезних кігтів, як у гігантського броненосця. Довжиною вони з долоню і такої ж майже ширини.

А зубів у гігантського броненосця – аж сто! Тільки у дельфінів ще так багато зубів, а на суші – більше ні в кого. Але зуби у «тату гіганті» дрібні, тільки для мурашок і небезпечні.

На людей броненосці ніколи не нападають. Вони полюбляють пірнати у воду, де можуть не дихати близько шести хвилин. Сховається броненосець на дні річки, ворог не знайде його і піде. Тоді броненосець вилазить. Або пройде на інший берег по дну річки, якщо вона не дуже широка. Вилізе з води і мерщій бігти в кущі. І так рятується: швидко-швидко риє кігтями землю і в неї заривається.

Один гігантський броненосець так відчайдушно працював пазуристими лапами, що за одну хвилину пробив асфальтову дорогу і пішов під неї!

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

26 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Броненосці

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.