Волелюбна пташка квезаль

Волелюбна пташка квезаль

Квезаль… Цю яскраву, тендітну красуню часто називають пташкою свободи. І не дарма. Адже квезаль є державним символом Гватемали і національним символом свободи цієї країни.

30 т. 0

Ще древні майя і ацтеки вважали цього птаха священним — він уособлював собою бога повітря.

Квезаль

Мешкає загадковий птах на території від Південної Мексики до Панами. Та зустріти його вдасться не кожному. Нині квезаль знаходиться на межі вимирання та занесений до Міжнародної Червоної книги як зникаючий вид.

Квезаль

Причина зменшення чисельності квезалів — скорочення тропічних і гірських лісів — місць, де так полюбляють селитися ці дивовижні птахи.

Зазвичай квезаль живе у горах на висоті від 1000 до 3000 метрів над рівнем моря.

Квезаль

Пташка хоч і невелика — всього 35 см у довжину разом з хвостом — проте дуже красива.

Квезаль

Та не розмірами квезаль привертає до себе увагу. Головним багатством квезалів є розкішне оперення та довжелезний хвіст. Його довжина може досягати, а іноді навіть перевищувати довжину тіла птаха в кілька разів.

Квезаль

Пір’я квезалів так і переливається на сонці усіма барвами веселки. Самці можуть похизуватися яскраво-зеленим оперенням крил, червоною грудинкою та білосніжним підхвістям. Голівку птаха прикрашає симпатичний чубчик.

Квезаль

Забарвлення самок дещо скромніше. Вони мають зелено-коричневу кольорову гаму.

Квезаль

Улюблені ласощі квезалів — плоди окотеї. Більшість часу птахи проводять високо на деревах, добуваючи їжу та облаштовуючи гнізда.

Квезаль

Нині волелюбна пташка квезаль не лише національний символ свободи в Гватемалі. На її честь назвали національну грошову одиницю цієї країни.

Квезаль

Квезаль

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

30 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Волелюбна пташка квезаль

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.