Осінні турботи комах

Підготовка комах до зими

Ось і настала пора, коли мами дістають із шафи наші теплі светрики та рукавички, адже літо закінчилось та й осінь невдовзі мине, а до нас завітає білосніжна гостя — зима. Ведмедик підшуковує барліг, у якому буде спати до весни, пташки відлітають у теплі краї, а як же комахи готуються до зими?

135 т. 0

Давайте пригадаємо, яких комашок ми знаємо

  • Червона комаха, у крапочку чорну, пролізла до нас крізь віконечко, маленька й кругленька, доволі проворна, як звати її? Та це ж сонечко.
  • Наступна чудо-комашка найбільша з усіх трудяжка, яка інколи кусається й мурашкою називається.
  • Серед літа біля липки виграють сопілки, скрипки.Це не скрипки, не сопілки, то медок збирають... бджілки.
  • Як дзижчу я в літній день, чуло кожне вухо. Залітаю в кожен дім, знають всі мене, я... муха.
  • Вісім лапок працьовитих вміють сіточку зробити, між гілок прилаштувати та на мушок полювати. Це ж павук. Його часто помилково класифікують як комаху, але насправді він належить до ряду членистоногих тварин із класу Павукоподібні.

Як комахи готуються до зими, фото 1

Як комахи готуються до зими

Згадуючи види комах, ми дізнались, що всі вони мають особливості, а, отже, і до зими готуються по-різному. Тож давайте все-таки дізнаємось, як.
Як комаха сонечко готується до зими?
Ця маленька красуня всім подобається, тому що має яскраве глянцеве забарвлення та вважається символом щастя. Однак між собою жучки не дуже товаришують — вони, мабуть, мрійники, які насолоджуються життям наодинці. Та коли на вулиці починає опадати листя і повітря стає прохолодним, сонечка об’єднуються у групки і шукають теплі місця для схову, такі як: кора дерев, мох, камінці. Найкмітливіші червоно-чорні намистинки ховаються у квартирах. Основне завдання сонечка восени — пошук сухого та затишного місця для відпочинку. Сніжної зими ці комахи, на жаль, не бачать, адже впадають у сплячку ще до її приходу.

Як комахи готуються до зими, фото 2

Як мураха зустрічає зиму? Мурашки постійно тримаються групками та все життя будують будиночки, які називаються мурашниками. Ці завзятті комашки зовсім не бояться холоду, бо не замерзають навіть тоді, коли ми одягаємо шуби та рукавички. Їм не потрібно шукати місце для зимової ночівлі, адже вони завжди можуть перепочити у лабіринтах мурашника. Однак, до зими вони, все ж таки, готуються. Так, восени у тілі мурашки виділяється спеціальна рідина, яка зігріває її з середини. А називається вона гліцерин. Саме завдяки цій магічній рідині мурашки не мерзнуть взимку.

Як комахи готуються до зими, фото 3

Як зимують бджоли? Трудівниці-бджоли на зиму в сплячку не впадають. З настанням холодів матка припиняє кладку яєць, а бджілки все більше часу проводять у гнізді. Всі вони скупчуються навколо личинок та лялечок, аби підтримати температуру, потрібну для їх життя. Ніяких робіт бджілки зимою не виконують, сидять майже нерухомо. Клубок бджіл складається з 30-35 тисяч особин. Всередині клубка температура завжди вища, аніж зовні. Тож бджілки, які замерзли, протискаються вглиб, а на їх місце стають бджоли, які побували в теплі. Головними ворогами бджіл узимку є сильні вітри, вогкість та голод, тож бджолярі повинні добре постаратися, аби забезпечити бджілкам спокійну та затишну зимівлю.

Як комахи готуються до зими, фото 4

А павук боягуз. Восени павуки ховаються, аби не зустрітися віч-на-віч з холодною зимою. Водяний павук кутається у кокон та занурюється під воду, де засинає аж до весни. Павуки, які живуть у лісі, або на вулиці ховаються у дерев’яній корі. А ті, що лякають нас вдома, засинають десь у щілинах.

Як комахи готуються до зими, фото 5

Що роблять взимку мухи та комарі? Цікаво, що комарики та мухи на зиму ховаються у віконних рамах та щілинах будинків. Муха, яка впала у сплячку, здатна проіснувати півроку і більше. З настанням тепла мухи оживають і ходять, немов сонні. Оговтавшись, комахи повертаються до звичного життя, яке зазвичай триває близько місяця. А от комарі часто не доживають до зими. Дорослі особини проводять все своє життя, а саме літо і осінь, на суші. Далі всі самці-комарі гинуть, а самки-комарі (та й то не всі) вирушають на водойми перечекати зиму, а навесні відкласти яйця для зародження нового життя.

Як комахи готуються до зими, фото 6

Тепер ми знаємо куди ховаються комахи взимку: вони знаходять собі зручні місця, у яких міцно сплять. А ми в цей час граємо у сніжки, ліпимо снігову бабу, святкуємо Різдво Христове та Новий рік і дуже рідко зустрічаємо сонних комашок.

Читай також:

Теги: Тварини
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

135 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Осінні турботи комах

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.