Дорогоцінне каміння Землі

Дорогоцінні скарби

«Хто створив усе найпрекрасніше та найцінніше на нашій планеті?» — якось запитав я у свого друга Заї. «Не хто, а що! — гордо відповів розумний заєць. — Жодне творіння людських рук не зрівняється з майстерністю природи!»

32 т. 3

Про один із її найкрасивіших шедеврів — рідкісне дорогоцінне каміння — Зая розповів мені багато цікавого.

Ти також хочеш послухати захоплюючу історію про каміння неймовірної краси? Тоді підсувайся ближче і слухай уважно.

Паініт

Це найрідкісніший та найдорожчий камінь минулого століття. Лише три таких кристали виявили в світі до кінця ХХ ст. Вперше паініт знайшов британець Пайн у М’янмі в 1950 році. Нині кількість піаніту на землі — трохи більше двадцяти каменів.

Рідкісне дорогоцінне каміння світу, фото - паініт

Грандідьєрит

Один з найрідкісніших та найкрасивіших мінералів Землі блакитного чи сірувато-зеленого відтінків. На нього можна натрапити лише в Зімбабве та на Мадагаскарі.

Рідкісне дорогоцінне каміння світу, фото - грандідьєрит

Червоний алмаз

Унікальний дорогоцінний камінь. Зазвичай, алмази бувають жовтого чи сірого відтінку. Тож уяви собі здивування вчених, коли вони знайшли алмаз червоного кольору!

Рідкісне дорогоцінне каміння світу, фото - червоний алмаз

Синій гранат

Це один з найрідкісніших видів дорогоцінного граната. Виявили його спочатку на Мадагаскарі, потім в США, Туреччині та Росії. Найдорожчий синій гранат коштує більше 7 мільйонів доларів і важить 4,2 кг.

Рідкісне дорогоцінне каміння світу, фото - синій алмаз

Тааффеїт

Зустріти цей вишуканий дорогоцінний камінь бузкового чи рожевого кольорів у природі нелегко. Зробити це пощастило графу Едуарду Тааффе (з Дубліна) в 1945 році на о. Шрі-Ланка. Після експертизи каменя в Британському музеї, вчені були вражені: граф винайшов невідомий досі науці камінь!

Рідкісне дорогоцінне каміння світу, фото - тааффеїт

Відтоді тааффеїт дуже маленьких розмірів знаходили лише в Танзанії та на Шрі-Ланці. Ось чому його вважають одним з найрідкісніших дорогоцінних каменів на Землі.

Ієремієвіт

Вперше мінерал блідо-блакитного кольору знайшли на березі океану в Намібії. Вдруге його пощастило знайти в горах Еронго в 2001 році. Нині ієремієвіт — найрідкісніший камінь Землі.

Рідкісне дорогоцінне каміння світу, фото - ієремієвіт

Жадеїт

Донедавна — найбільш таємничий і загадковий мінерал Землі, та згодом його почали все частіше виявляти у різних куточках світу. Сьогодні основні джерела жадеїту знаходяться у Верхній М’янмі, Японії, Гватемалі, Мексиці та Китаї.

Рідкісне дорогоцінне каміння світу, фото - жадеїт

Найдорожчий виріб з жадеїту - кольє «Подвійна удача» із 27 маленьких намистин. У 1997 році його продали за 9,3 мільйона доларів.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

32 т. 3

оцінити публікацію

Додатив замітки

Дорогоцінне каміння Землі

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

KittenMurkotik68-avatar

Слота Божена-Марія-(Христина)

дивовижні криштали!!!!!☺☺☺
03-05-2018
Annie_rose-avatar

Аня

супер!!!!!!
18-12-2017
Vikulya-avatar

Виктория Романенко

класс
20-03-2016