Риба з прозорою головою

Риба з прозорою головою

Рибка з прозорою головою! Виявляється, є і така. Саме про цю унікальну океанічну мешканку я розкажу Тобі сьогодні.

24 т. 0

Мешкає диво-рибка в Тихому океані, неподалік від берегів північної Японії, Курильських островів, а також біля західного узбережжя Канади та Сполучених Штатів Америки.

Латинською її назва звучить Macropinna microstoma, українського чи англійського відповідника їй не придумали й досі. Аналогів рибі не знайти у цілому світі. Прозора голова її вкрита такою ж прозорою оболонкою і заповнена рідиною, навіть кістки навколо очей — і ті прозорі.

Очі зовсім не схожі на органи зору звичайних риб. Вони у «Макропіни мікростоми» розташовані всередині голови і дивляться крізь оболонку тільки в одному напрямку — вгору. А там, де повинні були б розташуватися очі, у риби з прозорою головоюніздрі.

Риба з прозорою головою

Відкрив незвичайну рибу Вільям Чапман у 1939 році. Глибоководну жительку довго не могли дослідити. Коли її піднімали на поверхню, рибка гинула через великі перепади тиску, адже мешкає вона на глибині 700-800 м під водою.

Лише в 2009 році Брюс Робінсон і Кім Райзенбіхлер із Дослідницького інституту акваріума затоки Монтерей змогли підняти рибу з глибин океану живою та провести детальні дослідження. Саме їм належать і перші фото риби, зроблені у2004 році глибоководним фотоапаратом з дистанційним управлінням.

Риба з прозорою головою

Вчені довели, що трубчасті очі риби все ж обертаються всередині прозорої голови. Відбувається це лише тоді, коли вона побачить здобич, що пропливає над нею (до раціону риби зазвичай входить зоопланктон). Тоді риба приймає вертикальне положення і починає полювання. Очі її в цю мить направлені прямо перед собою, а решту часу риба з прозорою головою дивиться лише вгору, на поверхню океану.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

24 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Риба з прозорою головою

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.