Снігові дива

Снігові дива

Побачивши на снігу ось такі білосніжні рулони, я одразу й не повірив, що вони — творіння природи. Та виявляється, такі незвичайні снігові циліндри — це метеорологічне явище, яке створює вітер. Він котить сніжки доти, поки ті не стануть занадто важкими і не перетворяться на снігові рулони.

13 т. 1

Снігові рулони

Таким видовищем можна помилуватися лише на відкритих місцевостях, де дме сильний вітер.

Розміри цих снігових рулетів найрізноманітніші: від розміру м’ячика для гольфу до розміру 140-літрової бочки.

Снігові рулони

Снігові диво-рулони найчастіше виникають при температурі від – 2 до 2 ˚С та поривчастому вітрі, швидкість якого 10-12 м/с.

Снігові рулони

Здавалося б, що може бути ще більш дивовижним за чудесні снігові рулети, створені природою? Виявляється, є в світі ще й більші чудеса.

Снігові квіти

В Арктиці існує неймовірно красиве явище — льодові квіти. Це невеличкі кристали, які утворюються на поверхні тонкого шару молодого льоду. Та лише за однієї умови — коли температури льоду і повітря дуже відрізняються між собою — хоча б на 20 ˚С.

Снігові квіти

Проте ці прекрасні, милі творіння природи не такі вже й безневинні, як може видатись на перший погляд. Вони виділяють велику кількість сполук брому, які, гадають дослідники, можуть руйнувати озоновий шар Землі.

Снігові квіти

Нещодавно на березі озера Мічиган (США) сталося диво — там сформувалися тисячі правильних льодових куль. Немов якийсь таємничий чарівник зліпив їх за одну ніч.

Снігові колобки

Неймовірно, але це течія разом з температурою, близькою до нуля, створили унікальні крижані кульки як на суші, так і під водою. Здивовані місцеві жителі назвали ці незвичайні утворення сніговими колобками.

Снігові колобки

Снігові колобки

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

13 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Снігові дива

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

IrunkaT-avatar

Ірина Тороп

клас !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
12-07-2017