Гриби з холодного фарфору

Гриби з холодного фарфору

Всі діти обожнюють ліпити. Та й дорослі часом з задоволенням приєднаються. Варіантів безліч: ліпити можна з пластиліну, глини і навіть снігу. Чудово підійде й солоне тісто. А я от люблю використовувати холодний фарфор.

Холодний фарфор винайшли в Аргентині на початку XX століття. Матеріал виявився настільки зручним, пластичним і доступним, що вмить завоював серця шанувальників ліплення. Та найголовніше, що він не токсичний — ось чому ліпити з нього запросто можуть і дорослі, і діти.

Холодний фарфор приємний на дотик, має однорідну структуру і, на відміну від пластиліну, на повітрі стає твердим, а це теж безперечний плюс. До того ж його легко можна виготовити в домашніх умовах. Способів приготування холодного фарфору чимало. Та я віддаю перевагу рецептам без варіння, щоб фарфор був дійсно холодний. Та й простий він до того ж.

Сьогодні спробуємо виготовити гриби з холодного фарфору.

Нам знадобляться:

  • клей ПВА,
  • крохмаль (краще взяти кукурудзяний, але можна і картопляний),
  • гліцерин,
  • олія для дитячої шкіри.

Беремо дві столові ложки крохмалю, додаємо кілька крапель гліцерину (нічого, якщо його немає, можна обійтися). І ще додаємо ложку олії для дитячої шкіри, будь-якої.

Ретельно перемішуємо, а потім додаємо клей ПВА. Вимішуємо «тісто».

Якщо суміш виходить густа і дуже тягуча, додаємо клей. А якщо рідка і липне до рук, потрібно додати крохмаль.

От і все. Маса для ліплення готова. Із запропонованих інгредієнтів виходить невелика грудочка, якраз для одного разу.

Розпочинаємо ліплення грибочків. Робимо три ніжки й три капелюшки. Навіть маленька дитина впорається із завданням самостійно. Бо ж не буває ідеальних грибів. Всі вони різні. Тільки потрібно відразу перевірити стійкість ніжки, а також впевнитися, що кожен капелюшок добре підходить своїй ніжці.

Коли все добре висохне (а це набагато швидше, ніж сохне солоне тісто), можна розфарбувати капелюшки грибів. Ну і, за бажанням, ніжки.

Деталі скріплюємо клеєм ПВА.

От і все. Наші гриби готові й можуть прикрасити полицю, квітковий горщик або навіть ялинку.

Важливо! Якість отриманої маси для ліплення напряму залежить від якості клею. Тому краще вибрати хороший. Але, як правило, доки не спробуєш — не дізнаєшся.

Творчого натхнення і вдалих саморобок!

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

6 878 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Гриби з холодного фарфору

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.