Різдвяна історія

Різдвяна історія

Свята ми любимо страшенно! У цьому немає ніяких сумнівів. А от чи знаємо ми їх історію – це вже інше питання. От для прикладу, що Ти знаєш про історію Різдва?

27 т. 0

Коли і де вперше почали відзначати це свято? Чому одні святкують 25 грудня, інші – 7 січня? Не хвилюйся. Я Тобі допоможу в усьому розібратися.

Різдво Христове – це одне з найбільших християнських свят, яким усі віруючі люди вшановують Сина Божога Ісуса Христа. Він прийшов на землю, щоб показати людям істинне милосердя, навчити пробачати, показати їм правильний шлях у житті.

А бере свій початок ця історія більше 2000 років тому. За євангельськими переказами 7 січня (за старим стилем), або ж 25 грудня (за новим стилем) Марія, мати Ісуса Христа, та її чоловік Йосип прийшли до Вифлиєма. Їм важко було знайти місце для ночівлі, тому вони зупинилися в печері, що використовувалася як хлів для укриття худоби від негоди. Саме там і народився Син Божий. Провісником цього дива стала Вифлиємська зірка, яка вказувала шлях всім, хто хотів прийти поклонитися і принести дари Ісусу Христу. Звідси і традиція прикрашати на зимові свята ялинку, використовуючи зірку.

Царем Іудеї в той час був Ірод. Довідавшись про народження немовляти, якого всі величали царем і майбутнім всесильним правителем, він злякався і дав наказ знищити усіх дітей у віці до 2 років. Марії та Йосипу вдалося врятувати свого Сина, втікши до Єгипту.

988 року Володимир Великий запровадив християнство на Русі – відтоді до нас прийшло і свято Різдва Христового. Хоча деякі історики стверджують, що на теренах України ще в язичницькі часи відзначалися зимові свята, якими вшановувалися бог сонця Сварог, світло, сімейне вогнище і затишок.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

27 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Різдвяна історія

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.