Безграмотність — проблема, актуальна і сьогодні
Уже понад сорок років під патронатом ЮНЕСКО 8 вересня світ відзначає Міжнародний день грамотності. Здавалося б, навіщо цей день — адже всі вміють читати і писати, а сучасні діти освоюють планшет раніше, ніж починають ходити?
Насправді ж майже 800 мільйонів людей не можуть прочитати цей текст. А отже, вони не можуть ставати ерудованішими, не можуть читати чудові романи і вірші, не можуть побудувати кар'єру — іншими словами, вони втрачають безліч шансів зробити своє життя кращим.
Саме тому 2003–2012 роки були проголошені Десятиріччям грамотності ООН. На цей період було заплановано забезпечити безкоштовною початковою освітою якомога більше людей, які раніше не мали такої можливості. Підвищити якість освіти у всіх її аспектах — ось яким було головне завдання на ці десять років.
Звісно, рівень безграмотності у світі за цей час зменшився, однак виявилося, що поширювати грамотність і якісну освіту надзвичайно складно. Навіть сьогодні, в епоху цифрових технологій, багато людей навіть не знає абетки.
Дві третини усіх неписьменних людей у світі — жінки. Один із чотирьох підлітків нездатний прочитати навіть речення. Більшість неграмотних дорослих людей мешкає в Індії. Тільки уяви собі — їхня кількість становить 37% від загальної кількості неписьменних у всьому світі.
Це дуже сумно, адже саме грамотність дозволяє людям отримати доступ до інформації та свідомо її аналізувати. Саме грамотність допомагає кожному розширити життєві можливості.
Коли Ти не хочеш прокидатися вранці і йти до школи, ти напевне думаєш, навіщо Тобі вміти писати твори і вирішувати задачі, вивчати формули й запам'ятовувати дати. Інколи здається, що ці знання і вміння ні на що не впливають. Проте зараз Ти переконаєшся у протилежному.
За даними ЮНЕСКО, якби всі жінки отримали початкову освіту, то дитяча смертність скоротилася б на одну шосту, а материнська — на дві третіх. Якби всі дівчатка Південної й Західної Азії, а також Африки на південь від Сахари, отримали початкову освіту, кількість дитячих шлюбів зменшилася б на 14%; якби ж вони здобули середню освіту — на 64%.
Грамотність — основа для стійкого розвитку і миру. Це — право людини, яке вона неодмінно має реалізувати. Будьмо грамотними — покращуймо своє життя і світ навколо!
Безграмотність — проблема, актуальна і сьогодні
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: