​Новорічні традиції з різних куточків світу

​Новорічні традиції з різних куточків світу

Білосніжні вулиці, святкові ліхтарі, мороз та феєрверки — здається, уявити новорічні свята без усього цього неможливо. Та не поспішай з висновками! Ти здивуєшся, як святкують Новий рік за тисячі кілометрів від України.

11 т. 0

«З Новим роком, з новим щастям!» — весело вітаємо ми друзів, навіть не замислюючись, хто і коли вперше вимовив цей чудовий вислів. Як свідчать архіви, сталося це 153 року до нашої ери. Саме древні римляни вигадали дарувати одне одному подарунки з побажанням щастя та злагоди у новому році. Золото означало багате життя, свічки символізували сонце, а мед — життя, сповнене насолод.

З давніх-давен у різних куточках Землі сформувалися свої, унікальні традиції святкування Нового року. Проте є дещо спільне, що їх об’єднує. Це віра в диво та надія на світле майбутнє. Завітаймо на мить до осель різних народів світу й погляньмо, як святкують Новий рік за тисячі кілометрів від України.

Судан

Жителі цієї африканської країни вірять: якщо зустріти Новий рік на березі Нілу, всі бажання неодмінно здійсняться. А якщо скупатися у священній новорічній воді, змиються всі гріхи.

Найпопулярніший новорічний талісман суданців — зелений, недостиглий горіх. Знайти його — справжній подарунок долі. Тож саме цього і бажають один одному суданці під Новий рік.

Чехія і Словаччина

Зірка новорічного столу в Чехії та Словаччині — запечений короп. Не дивно, що у передсвяткові дні його продають прямо з бочок з водою на вулицях. Обов’язкова традиція — порадувати близьких подарунками. Цікаво, що в цих країнах діє правило: невдалі подарунки можна повернути до крамниці або обміняти у перші дні нового року.

М’янма

Новий рік у М’янмі припадає на найспекотніший час у році. За старовинною традицією, жителі країни обливають один одного водою. Знайомих, рідних, перехожих — усіх! І, звісно ж, ніхто не ображається!

Гана

Особливо гамірно святкують Новий рік ганці. Зустрівшись напередодні свята, вони намагаються виказати одне одному всі образи, що накопичилися за рік. Що голосніше кричиш, то швидше зникає негатив. Досхочу накричавшись, ганці починають вихваляти наступний рік, аби той був щасливим та радісним. А потім переходять до частування. Улюблена новорічна страва в Гані — смажений півень.

Звісно, красуні-ялинки тут не побачиш, однак пальми й акації мають розкішний вигляд під Новий рік.

Японія

Японці під Новий рік влаштовують генеральне прибирання. Всі старі, непотрібні речі безжалісно викидаються. Напередодні Нового року заведено віддати всі борги, налаштувати фінансові справи й неодмінно придбати подарунки рідним і друзям. І тут на допомогу приходять преміальні. Тож японці, щойно викинувши купу непотребу з дому, одразу ж накуповують безліч інших дрібничок для побуту.

В перші дні нового року японці відвідують храми, де моляться, залишають пожертви та купують амулети на щастя. Дітлахи традиційно отримують від батьків «новорічний скарб» — конвертик з грошима.

Ефіопія

Ефіопці святкують Новий рік 1 вересня. Цікаво, що їхній календар складається з 13 місяців, причому останній має лише п’ять або шість днів. В Ефіопії існує незвичайна новорічна традиція — дарувати жовті квіти, маргаритки. Їх вважають символами сонця.

Ввечері ефіопці збираються на головній площі, складають величезний сніп із пальмових гілок та запалюють багаття. Дерево згорає та падає. За повір’ям, у який бік покаже дерево, звалившись на землю, там і буде чудовий урожай.

Туніс

Надзвичайно колоритний Новий рік у Тунісі. В цей час там проводять фестиваль Сахари. Жителі країни збирають урожай фініків, а потім влаштовують перегони на верблюдах та масові гуляння.

Мексика

Своєрідний новорічний ритуал існує і в мексиканців. У залі, де зібралися гості, підвішують велику глиняну посудину з солодощами та чудернацькими малюнками звірів — піньяту. Гостям по черзі зав’язують очі та дають вдарити піньяту палицею. Той, кому вдасться розбити піньяту, буде неймовірно щасливим у новому році.

Узбекистан

Жителі Центральної Азії напередодні Нового року зустрічають снігового дідуся Корбобо, що спускається з вічних снігів Тань-Шаню. У міста та села він заїжджає верхи на віслюку, в смугастому халаті та барвистій тюбетейці, щедро роздаючи подарунки. Звідусіль лунає: «Салам, Корбобо!»

Іран

Новий рік в Ірані — це свято приходу весни. Веселощі та розваги тривають цілий тиждень. Глава сім’ї дарує домашнім новий одяг. На святкові столи неодмінно подають пророщене зерно, сік молодого колосся, страву з зеленим листям, часник, оцет. Часто ставлять келихи з живими рибками.

У новорічну ніч люди виходять на вулицю, розпалюють вогнища, стрибають через них. Вважається гарною прикметою розбити в хаті старий глиняний посуд.

Іранці вірять, опівночі варто тримати в руках срібну монету. Це рятує від розлуки з домом, з сім’єю.

Угорщина

В Угорщині новорічний стіл прикрашає порося, причому, не обов’язково смажене чи заливне, воно може бути й шоколадним. А от птиці під час святкової вечері не побачиш. Ні курей, ні качок, ні гусей цього дня до столу не подають, аби «щастя не вилетіло» з дому.

В угорських селах на Новий рік лунають пісні ряджених. Настанням сутінок юнаки влаштовують жартівливі вистави перед будинками, де є незаміжні дівчата, а ті — перед домівками парубків. Новорічна святкова вечеря не обійдеться без традиційної страви: часнику з медом. Кажуть, дуже смачно!

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

11 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

​Новорічні традиції з різних куточків світу

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.