Тринадцятий зайвий? Про знаки зодіаку та їхнього невідомого родича

Тринадцятий зайвий? Про знаки зодіаку та їхнього невідомого родича

«Все пропало!» — в розпачі вигукнули астрологи, дізнавшись про відкриття 13-го знака зодіаку — сузір’я під назвою Змієносець. Виходить, стародавня зоряна карта вавилонян не дійсна, і ми все життя читали чужі гороскопи?.. Без паніки! Читай далі, і я розповім Тобі чимало цікавого про знаки зодіаку та їхнього несподіваного родича.

19 т. 7

Змієносець: 13-й знак зодіаку чи витівка астрономів?

Нещодавно вчені NASA ошелешили людство повідомленням: між Скорпіоном та Стрільцем є ще одне сузір’я — Змієносець. Новина одразу стала сенсацією — почали ширитися чутки, що це сузір’я — 13 знак зодіаку, який споконвіків не враховували астрологи.

Тож якщо Ти народився в період з 30 листопада по 17 грудня, то, цілком ймовірно, за гороскопом Ти зовсім не Стрілець, а Змієносець — саме в цьому сузір’ї знаходиться Сонце в цей час.

Цікаво! Сузір’я Змієносця назвали на честь єгипетського візира, знаменитого лікаря Імхотепа, що жив у 2625 році до н. е. Після смерті чоловіка нарекли святим — до храму Імхотепа сходилися люди молитися про зцілення від хвороб. Греки асоціювали Імхотепа з богом-цілителем Асклепієм, який вмів воскрешати людей. Символом Асклепія була змія. Не дивно, що її досі зображають на різних медичних закладах.

Поняття про 12-значний зодіак ввели в IV ст. до н. е шумери. З часів Древнього Вавилону минуло понад 2000 років, розташування зірок у небі добряче змінилось, змістилась і земна вісь. Тож тепер Сонце перебуває в певному сузір’ї не стільки часу, як в античності, більше того — ці проміжки зовсім не однакові, як вважалось раніше. Зоряна карта потребує змін, запевняють у NASA.

Проте «винайдення» 13 знака зодіаку (насправді ж про сузір’я знали ще в давні часи, однак не враховували, щоб 12 місяцям року відповідали 12 знаків зодіаку) — ні що інше, як насмішка над астрологами, яких серйозні астрономи вважають шахраями.

Астрологи з відповіддю не забарилися:

Сузір’я та зодіак — абсолютно різні речі. Сузір’я — це група зірок на небі. Як Велика Ведмедиця, наприклад. Нині налічують 88 сузір’їв! А знаки зодіаку — це ділянки траєкторії, по якій Сонце здійснює свій шлях протягом року. Кожна з них дорівнює 30 градусам із 360. Просто їх назви збігаються з сузір’ями. Тож хвилюватися не варто: усі гороскопи — в силі!

Цікаві факти про походження знаків зодіаку

І все ж таки людина — дивна істота. Ми запускаємо в космос кораблі, знаємо все про ДНК та вивчаємо квантову фізику, однак досі віримо у магічний вплив знаків зодіаку на нашу долю. Спокуслива віра у те, що, прислухаючись до астрологів, можна покращити своє життя, штовхає нас знову і знову перечитувати зоряні прогнози. А чи цікаво Тобі, як виникли назви знаків зодіаку і що вони означали тисячі років назад?

Вчені стверджують, що вперше на 12 секторів небо поділили шумери. Згодом греки вигадали назву «зодіак» — «коло тварин».

 • Перший знак зодіаку — Овен. Він знаходиться під управлінням Марса і вступає в силу у важливий період — весняного рівнодення. Не дивно, що Овен завжди був символом розквіту життя та енергії.

  Походження цього знака пов’язане з ім’ям Нінурти — нащадка одного з намісників богів на Землі. Після Всесвітнього потопу, який відбувся, коли Сонце було в знаку Риби, настав час Овна — період правління Нінурти. Нінурта відродив Землю з хаосу, ставши символом мудрості, сили та мужності для стародавніх мудреців. Люди відновлювали міста, підіймали з руїн все навколо, почали займатися землеробством та розводити свійських тварин (друге ім’я Нінурти — скотар). З розповсюдженням сільського господарства та виникненням християнства і пов’язана поява символу вівці для знаку Овен.

  Однак давним-давно, у часи Нінурти, Овен символізував не вівцю, безневинну тварину, що була свідком народження Ісуса Христа, а войовничого та непереможного бога Марса. Аби довести свою першість на Землі, Нінурті постійно доводилось вести війни.

 • Телець (бик) завжди був однією з найголовніших тварин для мешканців Середземномор’я. У період, коли Сонце знаходиться в цьому сузір’ї, на землю приходить перше весняне тепло, планета купається у ніжних весняних променях, ґрунт зігрівається, починається посівна.

 • Виникнення знаку Близнята стародавні греки пов’язували з міфом про близнят Кастора та Поллукса, дітей Леди і Зевса, який спустився на землю у вигляді лебедя. Перший з братів був простим смертним, а Поллукс був напівбогом та мав дар безсмертя.

  Разом брати здійснили багато подвигів. Та одного разу вони закохалися в двох прекрасних царівен і викрали їх у женихів. Осоромлені женихи вирішили розправитися з братами.

  Під час жорстокої битви Кастор помирає. Вражений Поллукс благає Юпітера подарувати братові безсмертя, і той ділить вічне життя на двох. Відтоді брати, поперемінно вмираючи та оживаючи, по черзі 6 місяців проводять то на Олімпі, то в пеклі. Тож у товаристві богів вони ніколи не з’являються разом, подібно двом головним зіркам сузір’я Близнюків: як тільки одна запалюється на небосхилі, друга зникає за горизонтом.

 • Невипадковою є і поява на небесному склепінні знака Рак. Справа у тому, що з кінця червня до початку липня день стає коротшим: сонце буквально задкує. Легенди про Геракла розповідають, що йому вдалося перемогти величезного рака, однак Гера, яка ненавиділа пасинка, оселила тварину на небі, аби він вічно спостерігав за Гераклом.

 • З 23 липня по 24 серпня Сонце перебуває у знаку Лева. Це найтепліший час року, коли леви кочували в долину річки Ніл, аби врятуватися від сильної спеки.

 • Діву за сивої давнини уявляли матір’ю Зевса або ж просто богинею справедливості.

 • Єдиний «неживий» знак зодіаку — це Ваги. Сонце перебуває у Вагах у час осіннього рівнодення. Багато років тому люди помітили, що день у цей період дорівнює ночі. Наші пращури свято вірили, що саме в цей час на вагах долі зважувалися всі вчинки людини. І нині Ваги — символ правосуддя.

 • Давним-давно людство підмітило: коли Сонце перебувало в сузір’ї Скорпіона, то світило слабкіше, немов його отруїли… А раптом його вжалив страшний гігантський скорпіон? З тих далеких часів — і назва знака зодіаку, в якому приблизно в той же час знаходиться Сонце.

 • Одразу ж після Скорпіона йде Стрілець. Саме він і рятує Сонце, перемагаючи жахливу потвору — Скорпіона. Спочатку Стрільця зображали кентавром, однак з приходом арійської культури кентавра замінили лучником на білому коні.

 • Знак Козорога здавна зображають з хвостом. Легенда розповідає про бога лісів та полювання Пана, у якого були цапині ноги, борода, а також роги. Пан допомагав Зевсові у боротьбі з титанами. Та якось він ледь не став жертвою вогнедишного велетня Тифона та стрибнув у води Нілу. Там його ноги з переляку і перетворились на риб’ячий хвіст.

  Міфи Стародавньої Греції ототожнюють Козорога і з козою Амальтеї — німфи, що вигодувала Зевса молоком на острові Крит.

 • Наші предки спостерігали: коли Сонце знаходилось у сузір’ї Водолія, Ніл сильно розливався. Звідси — і назва знака зодіаку.

 • У час, коли Сонце входило в сузір’я Риб, люди найчастіше виживали з того, що вдавалося зловити в морях. Звісно ж, це була риба. Фінікійці, приміром, навіть богиню родючості зображали у вигляді жінки з риб’ячим хвостом. Останній з’явився у неї під час втечі від страшного чудовиська.

Друже, а хто Ти за знаком зодіаку? Напиши у коментарях! Кажуть, у світі близько 500 мільйонів людей кожного знаку. Цікаво, кого більше серед нас?)

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

19 т. 7

оцінити публікацію

Додатив замітки

Тринадцятий зайвий? Про знаки зодіаку та їхнього невідомого родича

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Zayyo-avatar

Настя Гнуча

а я рак
02-02-2022
Olia109-avatar

Ольга А.

Я по зодіаку Діва.
21-05-2020
Katya2021-avatar

Катруся Михайлець

я стрілець
03-01-2019
o4tava-avatar

Івченко Леся

я лев
20-02-2018
Kishka-avatar

Діана Терентьєва

я риби
31-12-2017
Показати попередні(2)