Шість зникаючих островів

Шість зникаючих островів

Друже! Ти, мабуть, не можеш собі й уявити, як то жити біля величної водойми за кілька кроків. Це означає бути оточеним водою, чути її припливи і відпливи, вдихати свіжість вологого повітря.

9 681 0

Зараз я розповім Тобі про шість островів, які з кожним днем все більше й більше ховаються від нас під воду. Отож, здійснімо невелику подорож островами з різних кінців світу, поки маємо можливість бачити їх на поверхні землі, а не на дні світового океану.

Венеція складається з 118 островів, поєднаних між собою більше ніж 400 мостами і поділена на 6 районів. В останнє десятиліття 20 століття сталося 44 значні паводки, а за останні 12 років їхня кількість зросла до 200. Місто Венеція опускається під воду на своєму дерев’яному фундаменті – на 20 сантиметрів протягом 20 століття.

Рівень моря навколо Великого Яблука, де розташовується , за прогнозами збільшиться на 20 сантиметрів до 2021 року. Низький профіль рельєфу та щільність населення – ось що сприяє опусканню острова.

Мальдіви– це 1190 коралових островів. На 200 із них люди не живуть. 80% території Мальдівів знаходяться менше, ніж на 1 метр над рівнем моря. Кліматологи прогнозують, що до кінця століття рівень світового океану підніметься на метр. Таким чином, Мальдівам загрожує повне занурення під воду.

Ланцюг Тувалу – це 9 островів у Тихому океані. Тувалу – четверта з найменших країн світу і друга за розташуванням над рівнем моря після Мальдівів. Ріст рівня моря може зробити країну безлюдною.

Сіллі– це 5 гранітних островів в Атлантичному океані. Острів потерпає від сильних буревіїв, які разом із підвищенням рівня води загрожують островам затопленням.

Германські острови Халліген розташовані так низько над рівнем моря, що всі будівлі зводяться на рукотворних метрових підвищеннях. Ці підвищення є єдиною частиною островів, які залишаються на поверхні під час припливів. Халліген раніше мав більше островів, частину з них уже проковтнуло море.

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

9 681 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Шість зникаючих островів

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.