Перший в історії холодильник

Дивовижний винахід

Друже! Ти, мабуть, і не уявляєш свого життя без такого витвору науки як холодильник. Дивно, але масове виробництво цих звичних для нас домашніх приладів в Україні налагоджене досить недавно — лише з 1950-х років. Японці ж користуються ними ще з 1930-х.

49 т. 0

Так хто ж винайшов холодильник ?

8 серпня 1899 року господині у всьому світі полегшено зітхнули — вперше в історії людства винахідник із Мінесоти Альберт Маршал запатентував холодильник.

Спроби зробити холодильник були і значно раніше, але такі холодильники споживали багато дров чи вугілля.

Винахід холодильника

Одними з перших винайшли холодильники стародавні китайці. Їх холодильники були зроблені з бронзи і міді та складалися з зовнішнього та внутрішнього резервуарів, між якими закладали лід. Потім ці резервуари закривалися великою кришкою. З часом китайці почали виготовляти холодильники з дерева.

Винахід першого холодильника

Холодильники стародавніх китайців сміливо можна назвати і витворами мистецтва. Їх прикрашало витончене різьблення та лиття.

Хто перший винайшов холодильник

А ще китайці використовували холодильні камери для зберігання льоду. Це були такі триметрові отвори в землі, схожі на колодязі, куди взимку поміщали лід, і зберігався він аж до наступної осені.

Хто і коли винайшов холодильник

Після Альберта Маршала фірма «Дженерал Електрик» спробувала запатентувати новий холодильник, але він ледь поміщався в кухонну шафу і нестерпно шумів.

У 1926 році данський інженер Стриндруп створив безшумний холодильник, який швидко став популярним в Америці. Щоправда, коштував такий холодильник, як два автомобілі «Форд». Саме через це його називали «домашньою фабрикою холоду».

Через 30 років холодильники стали доступними не лише аристократим та заможним людям, але і всім бажаючим.

Теги: Дивовижне
Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

49 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Перший в історії холодильник

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.