Монастир у скелі
Це один з наймальовничіших куточків Китаю. Монастир Майцзишань в провінції Ганьсу складається зі 194 печер, вирізаних прямісінько в скелях невтомними руками жителів та гостей цієї країни. Тож якщо Ти коли-небудь завітаєш до міста Тяньшуй, не впусти нагоди відвідати це дивовижне місце.
Назва монастиря з китайської перекладається як «Пшенична гора». І й справді, здалеку руда скеля з численними вікнами та фігурами нагадує солом'яну скирту.
Висота скелі — 142 м. Неподалік знаходиться стародавній Великий Шовковий Шлях, який приводив сюди не лише монахів, але й талановитих художників, здібних скульпторів та ремісників. Тут, у монастирі, вони творили свої шедеври, прикрашаючи ними святиню.
Активне будівництво храму почали ще в IV ст. монахи Цуангао і Танхонг.
Ішов час, і стіни храму поповнювались красивими фресками та різноманітними витонченими статуями, а зовні, у скелі, були висічені величезні фігури. Нині висота найбільшої фігури 16 метрів.
Монастир Майцзишань — скарбниця цінних старовинних речей. Тут знайдено понад 7200 скульптур, 2000 предметів з яшми, бронзові та залізні вироби, книги, посуд та статуетки, а також 1000 кв. м фресок IV-ІХ ст.
Колись у монастирі ховалися від негоди та недругів. Дістатися до печер вдавалося тільки обраним, адже гроти розташовані на 80-метровій висоті.
Печери з’єднані між собою дерев’яними доріжками, розташованими над прірвою.
Сьогодні «Пшенична гора» — розкішний музей, що належить до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО і таїть у собі численні загадки і секрети, адже багато печер і досі закриті для відвідувачів.
Монастир у скелі
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: