Католицьке Різдво

Католицьке Різдво

А чи знаєш Ти, що вже зовсім незабаром до нас у гості завітає велике зимове свято. Яке? Пригадай! Правильно — це католицьке Різдво, яке святкуватиметься 25 грудня у більш, ніж 100 державах світу.

13 т. 0

Перші згадки про святкування Різдва датуються 4 століттям. Свято є символом народження Ісуса Христа в Віфлеємі. 

Цікаво, що напередодні свята, ввечері 24 грудня, особливо важливо дотримуватися суворого посту, який припиняється тоді, коли на вечірньому небі засвітиться перша зірочка. У Святвечір(так називається переддень Різдва) традиційно згадують легенди та пророцтва пов'язані із народженням Ісуса.

Починаючи з 12 століття популярним став інший різдвяний звичай: встановлювати в храмах ясла з фігуркою Ісуса, для того, аби бажаючі могли поклонитися Йому. 

Згодом ця традиція вийшла за межі храмів, і люди перед своїми будинками взялися встановлювати домашні сантони (ми ж їх називаємо вертепами) — щось на зразок маленького лялькового театру. У нерухомих сценках зображено перші хвилини після народження Христа: немовля Ісус, Богоматір, Йосип, ангел, пастухи, бик та осел.

Різдвяне свято надзвичайно багате на різноманітні традиції. Ось, наприклад, колядування. Цей звичай полюбляють діти у католицьких країнах. Колядуючи, треба ходити по домівках та бажати господарям здоров'я, багатства та врожаю. На знак вдячності за побажання люди пригощають колядників фруктами, цукерками або печивом.

Іншим різдвяним звичаєм є встановлення прикрашеної ялинки в оселях. Це дерево символізує життя і родючість, а прикраси на ньому — рясні плоди райського дерева. 

Отаке воно — католицьке Різдво, світле, радісне і надзвичайно колоритне!:-)

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

13 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Католицьке Різдво

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.