Флораріум у банці: тропічний сад у твоїй квартирі
Коли навколо опадає листя, на душі стає трошки сумно. Так хочеться мати вдома хоч маленький клаптик літа — зеленого, буйного, соковитого! А знаєш, є один спосіб. Виготов невеличкий флораріум у банці — і літо завжди гостюватиме у твоєму домі.
Що таке флораріум і хто в ньому живе?
Флораріум — це закрита прозора посудина, основні мешканці якої — рослини. Одному з найвідоміших флораріумів світу понад 50 років. Його створив Девід Латимер з Англії. Востаннє чоловік поливав свій міні-сад в 1970-му, і відтоді жодного разу не відкривав посудини!
Спостерігати, як живе замкнута екосистема, дуже цікаво. Рослини виділяють кисень , ростуть і з часом відмирають, перетворюючись на гумус і даючи нове життя. Волога, що виділяється з повітря, ґрунту й рослин, з часом осідає на стінках та кришці, і всередині скляної посудини випадають дощі.
Найчастіше для створення флораріумів використовують невеличкі акваріуми, контейнери для вирощування рослин, різноманітні банки з кришками, скляні пляшки, прозорі вази з вузькими отворами чи лабораторні колби.
Запорука пишного саду в банці — підтримання стабільної температури і вологості, як у теплиці, а ще — регулярна вентиляція.
Знаю-знаю, тобі вже також кортить мати вдома таку штукенцію. Не буду гаяти твій час — просто розповім тобі, як створити вічний флораріум у банці.
Оазис у банці. Як зробити флораріум в домашніх умовах?
Перед висадкою «тропічного» саду в банку прогуляйся до найближчого парку. Саме там ти знайдеш мох, шишки, камінці та інші скарби для флораріума. Не забудь прихопити з собою контейнер, лопатку та пакетик для землі. А після такого тихого полювання сміливо переходь до роботи.
Запам’ятовуй, що знадобиться:
- прозора банка з кришкою,
- мох,
- ґрунт,
- дрібні камінці (галька), пісок,
- активоване або деревне вугілля,
- декор (шишки, іграшкові фігурки, будиночки, гілки),
- інструменти: лопатка, лійка, пульверизатор з водою.
1. Добре вимий банку для флораріуму та залиш до повного висихання. Насип до скляної посудини дренажний шар заввишки 3 см. У якості дренажу можна використати деревне чи активоване вугілля, дрібну гальку, декоративні камінці для акваріумів, пісок або керамзит.
Дренажний шар виконує важливу функцію — відводить зайву воду з ґрунту під час поливання.
2. Далі виклади невеликий шар ґрунту. Збризни водою з пульверизатора.
3. Відділи потрібну кількість моху та підготуй декор.
4. Час створювати ландшафт! Виклади зелений шар моху та прикраси флораріум камінцями.
Не варто наповнювати банку вщерть. Найкраще третину залишити пустою.
5. Збризни мох водою з пульверизатора та закрий кришку.
Доповнити композицію можна милою дрібничкою. Як щодо будиночка з полімерної глини?
Казково! Тепер головне поставити флораріум у світле місце, уникаючи прямих сонячних променів та батарей. Перший час перевіряй, чи не підсихає мох, і, за потреби, збризкуй його водою з пульверизатора. Коли екосистема в банці досягне рівноваги, на стінках посудини з’явиться конденсат, і поливати міні-садок більше не знадобиться.
Флораріум на робочому столі завжди підніме настрій своєму господарю. А ще він може стати крутим подарунком другу чи мамі на День народження.
Які рослинки живуть у флораріумах?
Найчастіше жителями флораріумів стають кактуси, мохи або карликові рослинки для дому — інакше постійно доводилося б змінювати наповнення посудини. Якщо правильно облаштувати флораріум, всередині виникне замкнута екосистема зі своїм мікрокліматом, яка з часом не потребуватиме жодного догляду з твого боку. Такий собі вічний тераріум під кришкою!
Підбір рослин для флораріуму залежить від його виду.
Тропічний флораріум. Якщо ти бажаєш, аби у твоїй посудині буяли тропічні ліси, добирай рослинки, що люблять тепло і вологу. Це карликові фікуси, плющ звичайний, бегонії, аспарагус, хамедорея, селангінелла.
Ґрунт краще змішати з грубим піском і торфом. А для підтримання високої вологості в посудині можна встановити маленьку чашечку з водою та задекорувати її мохом. Якщо флораріум відкритий — регулярно розпилюй воду на рослини.
Оазис у пустелі. Слідкувати за вологістю та постійно поливати флораріум надто складно для тебе? Не біда, адже є рослини, що зовсім не потребують ретельного догляду. Це сукуленти — жителі пустель і напівпустель. Найкраще вони почувають себе у відкритих тераріумах з піском. До них належать кактуси, малефора, каланхое, молодило, еуфорбія.
Ідеально розмістити такий флораріум у центрі кімнати чи на підвіконні та поливати раз на тиждень.
Гірський ландшафт. Вибір рослин для цього флораріуму залежить від типу гірської місцевості, яку імітують в посудині. Це може бути високогірне скелясте, напівпустельне плато або ж лісисте передгір’я. Тому і ґрунт добирають відповідний: пустельний з галькою, або насичений органікою, жирний, з хорошим дренажем.
Для імітації скель у флораріумі добирай масивне каміння з гострими краями та виступами. Для такої місцевості чудово підходять сенполії, кактуси та в’юнкі рослини. А якщо бажаєш створити у банці непролазні нетрі, обирай папоротник, плющ або селенгінеллу.
Царство мохів. 10 000 — саме стільки видів моху ростуть на планеті Земля. Невибагливість та чарівні оксамитові відтінки роблять мохи частими мешканцями флораріумів.
Вічнозелений мох запросто може стати єдиним жителем прозорої колби чи вази. Деякі види моху, як от сфагнум, можна придбати у флористичному магазині. Там ти неодмінно знайдеш і спеціальний субстрат для моху, який насипають на ґрунт перед висадкою зеленого шару.
І на останок маленький секрет від Пустунчика:
Якщо плануєш поставити флораріум у центрі кімнати, зроби композицію рівномірною, аби звідусіль відкривався гарний краєвид. Якщо — біля стіни чи вікна, зроби ландшафт багаторівневим: більш віддалені рослини розмісти вище від решти.
От і все. Нехай літо завжди живе у твоєму домі і серці!
Читай також:
Флораріум у банці: тропічний сад у твоїй квартирі
Щоб залишити коментар авторизуйтесь
Коментарі: