Пригоди БО та ОТТО, або Справжні історії відкриттів

Пригоди БО та ОТТО, або Справжні історії відкриттів

Усі ми носимо джинси, чули або коли-небудь вигукували «Еврика!» на уроках і точно знаємо легенду про те, як Ньютону гепнулося яблуко на голову. Але хто ж знав, що в усіх цих та багатьох інших історіях головні герої… допитливі хрущики БО та ОТТО? Вони встигають скрізь. Гайда за ними!

15 т. 0

Видавництво «Товстий Заєць» представляє! П’ять цікавезних і незвичайних оповідок про хрущиків, які допомогли вченим зробити сенсаційні відкриття. Малюнки, історії, а також видавництво створив автор-школяр Олександр Євченко-молодший.

Історія 1

БО та ОТТО: родовід

Усі покоління хрущиків цього роду пов'язані з відомими відкриттями. Старших хрущиків у родині за традицією називали БО та ОТТО. Від прапрадідуся до нинішнього покоління. Усі допомогли щось відкрити. Найперший допоміг винайти кремінь — знаряддя для добування вогню. Інший — посприяв Архімеду, і так почалася історія відкриттів…

Пригоди БО та ОТТО

Історія 2

БО та закон тяжіння

Жив на світі хрущик на ім'я БО. Якось БО сидів на дереві, то була яблуня. БО дуже полюбляв їсти стебельця, на яких тримаються яблука. Він вирішив поласувати й цього разу. Яблуко відірвалося й упало на голову вченому на ім'я Ньютон. Можна з упевненістю сказати, що саме БО допоміг відкрити закон тяжіння.

БО та закон тяжіння

Історія 3

ОТТО та Архімед

Одного літнього дня Архімед збирався прийняти ванну. З вікна він побачив прекрасний краєвид і зупинився помилуватися. Аж тут де не візьмись хрущик ОТТО на шаленій швидкості вскочив у вікно. Він спокійнісінько летів, але замріявся і вдарився в дерево. Саме цей удар відніс його до вікна. Від несподіванки Архімед відсахнувся, позадкував, перечепився і впав прямісінько у ванну. Вода розхлюпалася навколо, а Архімед закричав «Еврика!!!». Так був відкритий закон Архімеда.

ОТТО та Архімед

Історія 4

БО та винайдення пеніциліну

БО був дуже допитливим хрущиком, він часто літав до лабораторії, в якій працював Олександр Флемінг. Одного разу БО знайшов квітку ромашки, довго її нюхав, вовтузився й набрав на лапки багато пилку, а потім полетів до лабораторії. Флемінг саме займався дослідами з бактеріями. БО сів на краєчок столу поряд з ученим. У Флемінга на пилок ромашки була алергія, і він випадково чхнув на чашку Петрі… А через кілька днів виявив, що у місцях, куди потрапив слиз, з'явилася цвіль, і бактерії загинули. Так завдяки БО був відкритий перший антибіотик — пеніцилін.

БО та винайдення пеніциліну

Історія 5

ОТТО та джинси

У часи «золотої лихоманки» добувати золото було важкою й брудною роботою. Вона потребувала міцного і зручного одягу. Джейкоб Девіс був кравцем, який шив робочі штани з грубої тканини. Одного дня у швейну майстерню залетів ОТТО. Девіс якраз пришивав ґудзика до штанів. Гудіння ОТТО заважало зосередитися, тому кравець схопив ганчірку й почав виганяти хрущика. Необережним рухом він скинув банку із заклепками, що стояли на верхній полиці. Заклепки із дзвоном розлетілися навкруги, а одна з них упала на кишеню штанів, з якими працював майстер. У цей момент Девісу прийшла здогадка про те, як можна зробити робочі штани міцнішими, прикріпивши до кишень заклепки. Ті штани й стали прообразом сучасних джинсів.

ОТТО та джинси

Автор: Олександр Євченко-молодший

Читай також:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

15 т. 0

оцінити публікацію

Додатив замітки

Пригоди БО та ОТТО, або Справжні історії відкриттів

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

Немає результатів.