Великі справи Індіри Ганді

Великі справи Індіри Ганді

«Немає шляху до свободи, тому що свобода і є шлях» . Ці неперевершені слова прем’єр-міністра Індії, борця за незалежність своєї країни і просто сильної жінки Індіри Ганді свого часу вразили світ, і залишаються актуальними дотепер. В чому ж секрет колосальних успіхів, популярності й визнання Індіри Ганді, та чому жителі її рідної землі досі називають жінку «матір’ю всієї Індії»?

21 т. 1

Великі справи Індіри Ганді

Індіра Ганді стала першою жінкою в історії, яка, здобувши посаду прем’єр-міністра Індії, очолила найбільшу демократичну державу в світі. Але все це було потім, у далекому 1966-му, а поки що повернемось у часи, коли майбутня залізна леді була маленькою дівчинкою із заможної родини Джавахарлала Неру.

Великі справи Індіри Ганді

Ще у дворічному віці Індіра познайомилася з Махатмою Ганді, видатним філософом, лідером та ідеологом національно-визвольних рухів у Індії. За порадою «батька нації» восьмирічна Індіра організувала в рідному місті об’єднання з розвитку домашнього ткацтва.

Великі справи Індіри Ганді

Знайомство з політиком стало для Індіри фатальним та запалило в дівчині жагу до боротьби за незалежність. Чи могла вона уявити, що колись носитиме знамените прізвище свого дорослого наставника? Фероз Ганді – саме так зватимуть чоловіка Індіри, який насправді не матиме родинних зв’язків з Махатмою.

Великі справи Індіри Ганді

В юності Індіра виступала з палкими промовами перед молоддю, наслідуючи своїх великих «предків». А коли батько дівчини став першим прем’єромнезалежної Індії, вчилася політичному мистецтву, супроводжувала його на усі зустрічі та намагалась усіляко підтримувати на новій посаді, забувши про чоловіка та двох синів.

Великі справи Індіри Ганді

Вихована в суворій дисципліні, з бездоганною освітою, Індіра уявлення не мала, як влаштовувати світські прийоми та зустрічі. Довелося вчитися. Без посмішки не згадати: готувався прийом Далай-лами, всі дрібниці аж до кулінарних вподобань було враховано, та раптом Індіра з жахом згадує, що поважні гості не вживають їжу пополудні. В результаті, 75 гостей приймали о пів на дванадцяту, а ще 150 — пів на другу.

Великі справи Індіри Ганді

1960-ті стали складним випробуванням для Індіри. Спочатку йде з життя чоловік, згодом не стає батька. Та жінка, втративши головну опору в житті, все ж відважується почати власну політичну кар’єру. В 1966 році 48-річну Ганді, сильну жінку з білосніжною посмішкою та сталевим характером, обирають лідером партії Індійський національний конгрес і прем’єр-міністром країни.

Великі справи Індіри Ганді

За роки правління Індіра Ганді досягла багато чого:

1. В країні активно розвивалася промисловість.

2. Приймалися міри з ліквідації бідності.

3. Відбулась націоналізація банків.

4. Активно розвивалась наука і техніка.

5. Впроваджувалися програми з охорони здоров’я.

6. Сільське господарство повністю забезпечувало Індію власною продукцією.

Великі справи Індіри Ганді

А ще Ганді намагалась налагодити тісні відносини з СРСР та протистояти релігійним конфліктам в Індії. Після гучної військової операції «Блакитна зірка» проти озброєних сикхських сепаратистів, які нападали на мирних жителів, вважаючи себе борцями за свободу та мучениками віри, Індіру Ганді було вбито її ж охоронцями-сикхами перед власним будинком у Делі.

Нині доріжка, по якій востаннє ступала нога Індіри, вкрита кришталевою оболонкою — знак пошани колишньої Чехословаччини до видатної жінки-політика.

Великі справи Індіри Ганді

Здається, відважна Індіра Ганді, ця східна Жанна д’Арк з ароматом прянощів у душі, вміла все: керувати державою, любити батьків, поважати чоловіка, народжувати синів, виживати у в’язницях, одним поглядом зупиняти кровопролиття і навіть «… запобігати ядерним катастрофам». Саме за унікальне поєднання цих якостей та великі добрі справи жінку й досі люблять та поважають мешканці її Батьківщини.

Великі справи Індіри Ганді

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

21 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Великі справи Індіри Ганді

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

malina-avatar

Malina Sonyachna

Дуже цікава стаття.)
17-01-2015