Репортаж із Марса

Репортаж із Марса

В інтернеті можна знайти безліч репортажів із будь-якого куточка Землі, але тільки Алісі Зоріній вдалося побувати на Марсі. І не просто ступити на Червону планету, а подарувати нам, читачам, чудову нагоду спостерігати пряму трансляцію космічних перегонів між астероїдами. Головний девіз такого змагання — доброта і взаємоповага, тому перемагає дружба!

11 т. 1

Шановні земляни! Вас вітає космічний репортер Аліса Зоріна!

Першого вересня 2057 року я вилетіла з науковою експедицією на найближчу до Землі планету — Марс. Сьогодні, першого березня 2058 року, наш міжпланетний корабель припаркувався прямо на жерло вулкана. Слава Богу, він не активний.

Далі — захоплива подорож на марсоході дюнами і барханами, гребенями і долинами. Краса невимовна! Планета підсвічена Сонцем, здається червоно-оранжевим материком серед золотистого океану піску. Води на Марсі немає. Живих істот теж не видно. Але що ж привабило нашу експедицію на цій загадковій планеті?

Ви, наші шановні глядачі, маєте чудову нагоду спостерігати пряму трансляцію космічних перегонів між астероїдами, які прибули сюди з Урана, Сатурна. Від Землі прибув головний суддя перегонів — Місяць. Ви бачите, як пояс астероїдів у чіткій послідовності наближається до Північної снігової шапки Марса. Усі учасники міжпланетних змагань, роздуваючи свої боки, набувають кулястої форми. Суддя подає сигнал — й астероїди, ніби снігові кулі, котяться вниз із вершини Північного полюса до екватора Марса.

Нестримний рух астероїдів викликав сильний вітер. Ви бачите наш український прапор на моїх плечах. Я б не змогла встояти, якби не герметичний сріблястий скафандр, який робить моє тіло важчим і невразливим до космічних променів, спеки та холоду. Адже Марс значно менша планета за Землю, денна температура на ній +25˚С, а нічна –80˚С. Такі різкі коливання температури пов’язані з відсутністю хмар в атмосфері Марса.

Увага! Астероїди наближаються до фінішу — екватора Червоної планети. Ця лінія позначена глибокою борозною, яку проорала перед змаганнями своїм довгим хвостом комета Галлея.

Фініш! Перемогли астероїди з планети Юпітер, найбільшої і наймогутнішої в Сонячній системі. Вони гордо перекочуються з боку на бік, потираючи поранені боки. Інші астероїди зовсім не засмучені, вони радіють, що так повеселилися. Перемогла дружба!

Я закінчую свій репортаж побажанням усім землянам змагатись один із одним не у війнах, а в мирних, дружніх перегонах, де панують доброта і взаємоповага.

До нових зустрічей у Космосі! Ваша Аліса Зоріна.

Каріна Янович,
учениця 7 класу Більковецької ЗОШ І–ІІІ ступенів
Коростишівського району Житомирської області.

Переможниця ІІІ обласного фестивалю-конкурсу
літературного мистецтва «Крізь терни до зірок»
(диплом ІІ ступеня в номінації «Журналістика»,
середня вікова категорія).

Педагогічний керівник — Тетяна Цимбалюк,
учитель української мови та літератури.

Більше неймовірних космічних історій тут:

Помітили орфографічну помилку? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Рейтинг

11 т. 1

оцінити публікацію

Додатив замітки

Репортаж із Марса

Щоб залишити коментар   авторизуйтесь

Коментарі:

filetochka-avatar

Міра

Клас!!!
21-10-2020